En tiennytkään että tuo Marjorie oli rappiolla

Ihan tuksumenoa juopporatteineen ja väkivaltoineen.
312570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Suurin osa näistä on juoppoja ja väkivaltaa käyttäviä julkisuudenhenkilöitä .

Äänestä
  • Jotkut vetää jopa vartin iloja ja pieksää miehensä ikkunankarmilla.

    Äänestä

  • Tulee mieleen kaksi biisiä.Perhonen ja Valot pimeyksien reunoilla.

    Äänestä

Ihan tavanomaista meininkiä nyky-Suomessa.

Äänestä

Tunsin kerran yhden Marjon miesystäbän kun oli samassa duunissa. Äijä oli köyhä ja hullu eikä edes komea.

Äänestä

Viinankäyttöön kuoli?

Äänestä
  • Ei

    Äänestä

  • Tuttuun ja turvalliseen piikkiin?

    Äänestä

Sekoitin tämän siihen toiseen rappioartistiin..
Oliko se nimi joku Saija Korjus...viinaan sekin sortui ja vaihtuviin miehiin

Äänestä
  • Varjuksella on joku tauti, eikä se johdu viinasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Varjuksella on joku tauti, eikä se johdu viinasta.

    Ms tauti. Mut ainakin tupakka palaa ja kait alkokin on maistunut (Saija)

    Äänestä

On ikävää kirjoittelua sekä Marjoriestä että Varjuksesta. Kumpikaan ei ole käyttänyt alkoholia sen enempää kuin muutkaan ns. kunnon kansalaiset.
Molemmat naiset ovat korkeasti koulutettuja, monipuolisia musiikin ammattilaisia.

Äänestä
  • Just joo😂

    Äänestä

  • Kyllä Varjus on ainakin ollut kova juomaan.

    En tiedä, onko nykyisin raitistunut. MS tauti ja alkoholismi ei välttämättä sulje pois toisiaan. Siis voi olla MS ja silti juopottelee.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Kyllä Varjus on ainakin ollut kova juomaan.

    En tiedä, onko nykyisin raitistunut. MS tauti ja alkoholismi ei välttämättä sulje pois toisiaan. Siis voi olla MS ja silti juopottelee.

    Jäi mainitsematta yksi asia, pahoittelen. Joka tapauksessa Varjus on hyvä laulaja ja kuulemma miellyttävä ihminen.

    Äänestä

Jotkut vaan tykkää polkea toisia maanrakoon,kertoo vaan omasta surkeudesta.

Äänestä
  • Pitää paikkansa, ei vaan huomata omia virheitään.

    Äänestä

Oliko Marjorie sodassa, vai mitä täällä eräs sekoilee?

Äänestä

Kohtuuttomia kirjoituksia. Vaikka on mielipiteen vapaus, niin vähän rajaa!

Äänestä
  • Rappiolla on hyvä olla ei huolet paina ei rasitu polla

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Rappiolla on hyvä olla ei huolet paina ei rasitu polla

    Hasis kone.

    Äänestä

Aika ikävästi kirjoitettu, sillä Marjoriella oli sairaus mihin menehtyi! Eikä se ollut alkoholismi.

Äänestä

olen koskin sairaalassa töissä ja tiedän sairauden syyn kovemman luokan juoppo

Äänestä
  • Syökää kiinalaista soijaa muututte keltaiseksi ja lakritsaa ja chiliä. Älkää näyttää kiinalaiselta tai jogamatolta päätyy Intian gurujen myötä keltaiseksi kundalin meedioksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00033 kirjoitti:

    Syökää kiinalaista soijaa muututte keltaiseksi ja lakritsaa ja chiliä. Älkää näyttää kiinalaiselta tai jogamatolta päätyy Intian gurujen myötä keltaiseksi kundalin meedioksi.

    Alkaa näyttää. Ette nyt tajua näitä. Ettei maksa tauti olekaan viinatauti.

    Äänestä

  • Anonyymi00034 kirjoitti:

    Alkaa näyttää. Ette nyt tajua näitä. Ettei maksa tauti olekaan viinatauti.

    Tarpeeksi kauan vetää soijaa ja meditoi muuttuu guruksi ja alkaa lentää. Merilevä ja soija kastike pelkkää SUOLAA. Aasian maissa hengitetään budhaa. Keltaista budhaa.

    Äänestä

  • Kyllähän koskilaiset tietää.

    Äänestä

Maksasairaus ei läheskään aina johdu alkoholista.

Äänestä

Höpö höpö. Ei ollut rappiolla, mutta jos olisi ollut, niin sekin olisi oma valinta. Ei kukaan kaada viinaa toisen kurkkuun. Minuakin on haukuttu miljoona kertaa alkoholistiksi, vaikka yhtään pisaraa en ole juonut. Töissä olen kyllä ravintoloissa ollut. Pitää päästä haukkujien yläpuolelle, niin ei satu.

Äänestä
  • Haimasyöpä vei.

    Äänestä

En tiedä muusta, mutta osasi Marjorie ainakin laulaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ihan tuksumenoa juopporatteineen ja väkivaltoineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu