Liike-elämä ja kauppojen tarjoukset

Anonyymi-ap

On ikävää huomata kuinka eri kaupparyhmittymät jakavat asiakkaat eriarvoiseksi. Nykyisin on tarjouksia jotka saa vaan äpillä tai jollain muulla nettisovelluksella. Se on iäkkäiden asiakkaiden aliarvioimista ja suorastaan sortoa. Ei kaikilla ole niitä sovelluksia eikä taitoa niitä hommata. Kaupat, jotka niitä harrastavat joutaisivat laittaa boikottiin. Luulen että iäkkäämmät ihmiset osaavat lopulta äänestää jaloillaan ja hakevat ostoksensa sieltä missä kaikki asiakkaat ovat tasavertaisia. Totta on että City-market ja Lidl harrastavat ainakin tätä. Tänään näin kun kassalle jäi Juhlamokat kun tarjous oli sovelluksella jota iäkkäällä herralla ei ollut. Ikävää on että ollaan eriarvoisia asiakkaita. Suomen väestöstä valtaosa on iäkkäämpää sukupolvea. Se sukupolvi joka on lähes kännykkä kädessä syntynyt on vielä ainakin vähemmistöä. Varallisuuskin on suurempi iäkkäämmillä ja siksi heillä on varmasti vara vaihtaa kauppaa jos tuntevat itsensä huonosti kohdelluiksi asiakkaiksi. Toivon että tämä asia vaaditaan ja saadaan kuntoon. Jos ei parannusta tule, minä ainakin vaihdan kauppaa.

3

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole edes iäkäs, mutten räplää minkään appien kanssa ja raportoi ostoksiani yhtään kenellekkään.

      Antaa lasten leikkiä...

    • Anonyymi

      Minulle on tullut tunne , että kun yhä useammin esim kahvin saa tarjoushintaan vain jos omistaa älypuhelimen . Onko tässä kyse siitä , että ne joilla sitä ei ole , ovat pienituloisia ja näin kaupalle vähemmän tärkeitä asiakkaita , ja he joilla on älypuhelin ja hallitsevat tietoteniikan käytön ovat kaupalle tärkeämpiä asiakkaita eli oletus , että ovat parempituloisia ja tuovat kaupalle enemmän rahaa ja noilla tarjouksilla sitten palkitaan heitä ?

    • Anonyymi

      Ne äpit on testiä ei kovin pitkää juoksua silmilläpitäen.
      Tikitikitålk

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      451
      6502
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      177
      3864
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      108
      2506
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1989
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      129
      1390
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1285
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1134
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1095
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1039
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      1003
    Aihe