Siis mitäääh!
Jot tuoko se karmeus on, mikä järkyttää hallituspuolueita??
Ihan että puheenvuorot on pitkiä valiokunnissa...
Yhyy
"hän käyttää pitkiä puheenvuoroja"
8
186
Vastaukset
- Anonyymi
Lakeja on siirretty pitämällä tunteja ja päiviä kestäviä puheenvuoroja.
Silloin todettiin, ettei yksittäinen ihminen saa kävellä demokratian yli tekee se sen millä tavalla tahansa.- Anonyymi
Hyvä, että Kokoomuksen, Persujen, Kristillisten ja RKP:n ajamia terveyden- ja sairaudenhoiden heikennyksien ja päivystyksien poistamisten sekä koulutuksesta leikkaamisten vaikutukset selvitetään, eikä hyväksytä tuollaisia "lakeja" noin vaan.
Hallitus ei itse mitään selvitä vaan yrittää mutu-tuntumalla keksiä kaikkea, millä saa köyhempien ja heikompien asemaa huononnettua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä, että Kokoomuksen, Persujen, Kristillisten ja RKP:n ajamia terveyden- ja sairaudenhoiden heikennyksien ja päivystyksien poistamisten sekä koulutuksesta leikkaamisten vaikutukset selvitetään, eikä hyväksytä tuollaisia "lakeja" noin vaan.
Hallitus ei itse mitään selvitä vaan yrittää mutu-tuntumalla keksiä kaikkea, millä saa köyhempien ja heikompien asemaa huononnettua.Lakien hyväksyminen tapahtuu eduskunnassa, ei yhden ihmisen yksinpuhelulla.
- Anonyymi
Laiholta karmeaa toimintaa!
- Anonyymi
Laitonta ei, mutta jso leikitään, että kaikilla on samat oikeudet, niin rajallisen ajan käytössä joku syö aina toisen oikeuksia.
Tiedän, ettei demarit siitä piittaa, mutta oikeistolle tasaveroinen kohtelu on tärkeä asia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laitonta ei, mutta jso leikitään, että kaikilla on samat oikeudet, niin rajallisen ajan käytössä joku syö aina toisen oikeuksia.
Tiedän, ettei demarit siitä piittaa, mutta oikeistolle tasaveroinen kohtelu on tärkeä asia.Onhan se laillista? Jotta Laiho huutaa ja räyhää valiokuntaneuvoksille...
- Anonyymi
Mikäs ÄO alle 20 pilipali puolue se nyt oli joka luki Punahilkkaa tuntikausia? Ei ilmeisesti ole mitään oikeita töitä.
- Anonyymi
Kokkarit lymyilevät persujen selän takana, vaikka tosiasiassa kaikki vähävaraisten elinolojen heikennykset ovat heidän tavoitteitaan.
Persuja käytetään hyväksi mennen tullen.
RKP maksaa kallista hintaa pakkoruotsin säilyttämisestä.
KR on muuten vain mukana laitaoikeiston tukipuolueena.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155