Yahua Sinwar

Vasemmistoliiton varjopuheenjohtaja Yahua Sinwar on kuollut. Vasemmistoliitolla alkaa nyt kuukauden suruaika.
6174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuollessaan vasemmistolaisten sankarilla oli mukanaan YK:n alaisen järjestön UNRWA:n myöntämät opettajan asiakirjat. YK:n työntekijä siis vielä kaiken lisäksi! Kyllä maailman (ääri)vihervasemmistolla on nyt uusi marttyyri käsissään. Che Guevara T-paidat roskiin ja Yahua paidat tilalle?

Äänestä

Jaa? Mää kun luulin että se oli Hamasin johtaja.

Äänestä
  • Kyllä, vasemmiston kansainvälisiä johtajia.

    Äänestä

Ihan pesunkestävä Persu oli.

Äänestä
  • Vähän tomuinen ja pölyn peitossa se kyllä siinä Israelin julkaisemassa lennokkivideossa oli... Ja ihan äärivasemmistolainen änkyrän oloinen.

    Äänestä

Onko vasemmistoliiton uusi puheenjohtaja Minja Koskela jo lähettänyt surunvalittelut paleterroristi Yahua Sinwarin perheelle ja 4 vaimolle?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vasemmistoliiton varjopuheenjohtaja Yahua Sinwar on kuollut. Vasemmistoliitolla alkaa nyt kuukauden suruaika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu