Orpo alamäessä - yli puolet tyytymättömiä

Persujen haju on tarttunut myös kokoomuslaiseen pääministeriin.

- Erittäin tyytymättömiä pääministerin toimiin on kolmannes vastaajista, hieman tyytymättömiä reilu viidennes. Tyytyväisiä on yhteensä noin kolmannes.

Presidentti Alexander Stubbin toimintaan ulkopolitiikan johdossa tyytyväisiä on puolestaan lähes kolme neljästä vastaajasta.

https://yle.fi/a/74-20118698
16227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Hauskoja nuo jotkut rivipersut, jotka mollaavat Orpoa, aivan kuin unohtaakseen ja häivyttääkseen sen seikan, että heidän natsikuningattarensa tukee Orpoa ja heidän yhteistä "erinomaista hallitusohjemaansa".
Ilman Purraahan sitä EK:n ohjeistuksella tehtyä katastrofaalista ohjelmaa ei olisi tullutkaan.

2Äänestä
  • Onneksi on sinunlaisia kansalaisia jotka tietävät asiat paremmin 😹😹😹😹

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Onneksi on sinunlaisia kansalaisia jotka tietävät asiat paremmin 😹😹😹😹

    Voitko väittää muuta?

    Äänestä

Orpo on nössö. Orpo on ponneton killtokuvakasvo.

1Äänestä

Onko Atte Kaleva vaiennettu?

Äänestä

Ihmetyttää, että eikö kokoomuksessa oikeasti ole minkäänlaista oppositiota Orpon surkeaa johtamista kohtaan? Eikö siellä ole ainuttakaan millään lailla pätevää puheenjohtajaehdokasta, vai mistä on kyse?

1Äänestä

Mitäs sairas sadan päivä viestin demari trolli.

Äänestä

Kokoomus vaihtaa Urpon pois seuraavassa puolue kokouksessa

Äänestä
  • En usko, kokoomuksen sisällä oltanee tyytyväisiä Lapaseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    En usko, kokoomuksen sisällä oltanee tyytyväisiä Lapaseen.

    Ja Lapanen on tyytyväinen persupiikaansa

    Äänestä

Onko kellään muulla koko hallituksessa mitään sanomista kuin
"Tsausesku"-pariskunnalla Purralla ja Orpolla ?

1Äänestä

Kokkareilla oli puoluekokous viime kesänä, joten seuraava taitaa olla vasta parin vuoden päästä. Kokkareet pitävät pokkansa ja rivit suorina, kunnes vaihto suoritetaan aikanaan mahdollisimman vähällä dramatiikalla.

Sen sijaan persut kokoontuvat ensi kesänä. On mielenkiintoista katsoa, miten kevään kuntavaalit heiltä menevät ja lähteekö kuningatar vaihtoon jo kesällä. Puolueen sisäinen tilanne on mukavan sekava. Mitä vaan voin tapahtua.

Äänestä

Oletko jossain nähnyt tietä jossa ei ole jossain kohdassa ala- ja ylämäkeä.

Orpo on pannut uudistuksia toimeen joita muut ei ole koskaan saaneet aikaseksi, yrityksistä huolimatta.

Orpo jää historiaan, joka pani ammattiyhdistyksen riviin.

Äänestä
  • Persujen avulla. Kukaan muu puolue ei historian saatossa tuohon suostunut. Tulevaisuudessa paskapalkalla ilman oikeuksia raatavat duunarit voivat kiittää persuja tästä kaikesta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persujen haju on tarttunut myös kokoomuslaiseen pääministeriin.

- Erittäin tyytymättömiä pääministerin toimiin on kolmannes vastaajista, hieman tyytymättömiä reilu viidennes. Tyytyväisiä on yhteensä noin kolmannes.

Presidentti Alexander Stubbin toimintaan ulkopolitiikan johdossa tyytyväisiä on puolestaan lähes kolme neljästä vastaajasta.

https://yle.fi/a/74-20118698

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu