Paikkakunnat
Uusimaa
Helsinki
tavanomaista vasemmistolaista mustamaalaamista ja henkilöön käyvää leimaamista.
Anonyymi-ap
2024-10-20 14:10:16
Riikka Purra viestittää IS:lle, että hän ei ole kuunnellut Anderssonin puhetta, mutta ei ole yllättynyt sen sisällöstä.
– Uutisnostojen perusteella tavanomaista vasemmistolaista mustamaalaamista ja henkilöön käyvää leimaamista. Sitä, millaista vasemmistoliitto on ex-johtajansa Li Anderssonin ohjauksessa käyttänyt vuosikausia, Purra vastaa.
– Tämä kertoo kyvyttömyydestä tehdä asiapohjaista politiikkaa, hän jatkaa.
Li Anderssonin seuraajaksi valittiin lauantaina Minja Koskela.
Purra onnitteli Koskelaa viestipalvelu X:ssä.
– Lämpimät onnittelut vasemmistoliiton puheenjohtajuudesta Minja Koskela! Erilaiset mielipiteet ja arvot kuuluvat toimivaan ja rikkaaseen demokratiaan, ja niitä maassamme ajavat muun muassa monet kansanliikkeet. Mikä kunnia ja etuoikeus johtaa sellaista! Kaikkea hyvää pestiin, Purra toivotti.
ote IS
Li Anderssonin seuraajaksi valittiin lauantaina Minja Koskela
18
228
Vastaukset
- Anonyymi
PERSUJA AHDISTAA!
- Anonyymi
Trump noussut hienoiseen johtoon mielipidemittauksissa
Liitä vituttaa? - Anonyymi
Varmasti ahdistaa kun ahdasta tulee,kun kannattajia tulee lisää ovista ja ikkunoista
Ei lähde duunari yliopisto feministin kelkkaan. Ei luvannut leikkiä persujen eikä myöskään kokoomuksen kanssa. Ikuinen oppositiopuolue Raja auki ja lisää elätettäviä on vasemmiston,ja muunkin opposition toive,ei työväestö halua elättää tulijoita,kun omakin talous on tiukalla... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmasti ahdistaa kun ahdasta tulee,kun kannattajia tulee lisää ovista ja ikkunoista
Ei lähde duunari yliopisto feministin kelkkaan. Ei luvannut leikkiä persujen eikä myöskään kokoomuksen kanssa. Ikuinen oppositiopuolue Raja auki ja lisää elätettäviä on vasemmiston,ja muunkin opposition toive,ei työväestö halua elättää tulijoita,kun omakin talous on tiukalla...petolliset kommarit sex suhde työpaikalla..
Vasemmistoliiton kansanedustajat Minja Koskela ja Timo Furuholm ovat tapailleet kesän aikana, kertoo Iltalehti.
Koskela ja Furuholm vahvistavat asian lehdelle.
eduskunnan wc.eessä alkanut suhde sutinat
– Olemme Minjan kanssa tapailleet kesän aikana. Tämän enempää en yksityiselämäni asioita kommentoi, Furuholm kommentoi lehdelle.
Koskela taas kertoo lehdelle, että hän ja Furuholm ovat tapailleet kesällä lyhyen aikaa, eikä kommentoi asiaa tämän enempää.
Molemmat kansanedustajat ovat hiljattain eronneet. Koskela kertoi 12. heinäkuuta, että hän hakee puolisonsa, elokuvaohjaaja Oskari Sipolan kanssa avioeroa. Koskelalla ja Sipolalla on yksi lapsi.
Iltalehden tietojen mukaan Furuholmin ja hänen vaimonsa avioero tuli voimaan 4. heinäkuuta.
Vasemmistoliiton Minja Koskela ja Timo Furuholm istuvat vierekkäin eduskunnassa.
Koskela on mukana vasemmistoliiton puheenjohtajakisassa. Kun Koskela ilmoitti lähtevänsä kisaan perjantaina, Furuholm ilmoitti hyvin pian sen jälkeen, ettei hän lähde kisaan.
furoholm äänesti rajalakia vastaan - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trump noussut hienoiseen johtoon mielipidemittauksissa
Liitä vituttaa?Voi orava parkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmasti ahdistaa kun ahdasta tulee,kun kannattajia tulee lisää ovista ja ikkunoista
Ei lähde duunari yliopisto feministin kelkkaan. Ei luvannut leikkiä persujen eikä myöskään kokoomuksen kanssa. Ikuinen oppositiopuolue Raja auki ja lisää elätettäviä on vasemmiston,ja muunkin opposition toive,ei työväestö halua elättää tulijoita,kun omakin talous on tiukalla...Mutta puolustavat köyhiä.vaalipäivänä!
- Anonyymi
PIIA JULKAISI, KUINKA HULLU MUUTTUU ALKOHOLIN MYÖTÄ.
- Anonyymi
Osittain turkulainen. Minja oli aiemmin Turussa musiikin opettajaba
- Anonyymi
Uutisnostojen perusteella tavanomaista vasemmistolaista mustamaalaamista ja henkilöön käyvää leimaamista. Sitä, millaista vasemmistoliitto on ex-johtajansa Li Anderssonin ohjauksessa käyttänyt vuosikausia, Purra vastaa.
– Tämä kertoo kyvyttömyydestä tehdä asiapohjaista politiikkaa, hän jatkaa.- Anonyymi
hih
- Anonyymi
Kokoomuksen kansanedustajana toiminut Marjut Köpsi (aiemmin Kaarilahti) putosi eduskunnasta maaliskuussa 1999.
Hän on nostanut sopeutumiseläkettä tai -rahaa siitä lähtien – nyt jo 25 perättäisen vuoden ajan.
Asia kävi ilmi, kun Yle selvitti heinäkuussa, ketkä entisistä poliitikoista saivat sopeutumisrahaa kesäkuussa 2024. Listalla oli 33 nimeä.
Köpsi on yksi kolmesta listan entisestä poliitikosta, jotka ovat Kevan mukaan hyödyntäneet sopeutumisetuutta yli kymmenen perättäisen vuoden ajan.
Heinäkuussa Köpsi kertoi Ylelle viettävänsä arkea koiria ulkoiluttamalla sekä saaristossa veneilemällä.
– Siellä on kiva puksuttaa, hän sanoi. - Anonyymi
Minja Koskela on Supertähti
- Anonyymi
eduskunnassa wc..suikkiin ja pylpyrään ..tauolla minja koko kylän portto
- Anonyymi
Minja laittaa rasistitja oikeistosiat nippuun
- Anonyymi
Ei ole Suomessa oikeita rasisteja. On vain realisteja osa porukasta. Loput on harhaanjohdettuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole Suomessa oikeita rasisteja. On vain realisteja osa porukasta. Loput on harhaanjohdettuja.
Onhan Suomessa vaikka kuinka Rasisteja. Ne kannattaa valkoista ylivaltaa ja vastustaa maahanmuuttoa.
- Anonyymi
Ainoat rasistit ovat vihervasemmistolaiset suomalaisia kohtaan. Demareistakin on tullut tulijoiden tukipuolue...
- Anonyymi
Ninja Koskela.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 153960
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2251085Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 124881
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2836Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10805
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks45789