Somerolaispariskunta riehaantui sosiaalitoimistossa

Anonyymi-ap

16

1217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Somerolla erikoisia pariskuntia....oliko joku äityli uhitellut koiralla jotain ihmistä?

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä somerolaisille on tapahtunut? Todella outoja uutisia yhtä mittaa. Ei ihme, että asukasluku ei ainakaan nouse.

    • Anonyymi

      Ehkä tän kylän älykkäimmät ei ole jääneet tänne…

      • Anonyymi

        Sisäsiittoinen kunta ja fiksuimmat lähtevät muualle. Jos haluaa pikkukunnassa asua niin löytyyhän sitä parempiakin paikkoja.


    • Anonyymi

      Semmosta se sitten on kun ei väitetä kakaristaan ja sossu ottaa huostaan niin sitten riehutaan.
      Kannattaisi ehkä pitää huoli niistä kakarista

    • Anonyymi

      Siinä selvästi virkahenkilön ylimielinen ja vähättelevä käytös aiheutti eskalaation. Kun riittävästi nöyryytetään, niin hermostuu siinä rauhallisempikin ihminen.

      • Anonyymi

        Ei ole huolehtinut kakaristaan ei se sossu tädin vika ole.


      • Anonyymi

        natsi virkailija yritti nöyryyttää asiakasta.


      • Anonyymi

        Köyhyys ja tyhmyys on yhteiskunnan vika


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tämä oli vain yksittäistapaus. Ei pidä yleistää.


    • Anonyymi

      Kaikilla ei pitäisi olla oikeutta tehdä lapsia ja monet vanhemmatkin olisi kannattanut aikanaan päästää lakanalle. Ongelmat periytyy eikä lapsista voi tulla hyviä yhteiskunnan jäseniä, koska eivät kotonakaan ole saaneet siitä mitään mallia:( Surullista

    • Anonyymi

      Raasepori Karjaa Loimaa pahimmat periytyvät epämuodostumat kromosoneissa ja nyt niitä on pesiytynyt Somerolle.

    • Anonyymi

      Kukas se Somerolla riehunu valopää on, josta iltapäivälehdet kirjottaa?

      Lääke ei sopinutkaan alkoholin kanssa – ABC ja Lidl jäivät kauheaan kuntoon
      17-vuotias nuorukainen riehui Somerolla viime keväänä. Nyt hänet tuomittiin maksamaan yli 50 000 euroa korvauksia.

      • Anonyymi

        Tää tyyppi on juuri niitä kantasuomalaisia tomppeleita, joka kovaäänisesti panettelee muita esim maahanmuuttajia, vaikka itse on yhteiskuntakelvoton tai ehkä juuri siksi - siitä huolimatta, että on Suomeen syntynyt. Mokailu koetetaan kuitata muistamattomuudella. Ihan vaan läpällä totesi tuomari tyypin syylliseksi, lasku on 50 000 euroa. Lääkitys on todella pielessä, jos ei ymmärrä, että nykymaailmassa joka paikassa alkaa olla kamerat. Omakotitaloissa, autoissa, yrityksissä. Suomessa pitäisi aina ensin antaa 1500 euron rangaistus siitä, että itsensä on tuollaiseen kuntoon saattanut ja sen päälle sitten vielä rangaistus rikollisesta teosta.


    • Anonyymi

      Paskaloisapinat pitäisi piestä hengiltä. Turhia kulueriä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      97
      5440
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      80
      4756
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      138
      4709
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2134
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      103
      1855
    6. 100
      1652
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1527
    8. 366
      1268
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      58
      1074
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1031
    Aihe