Somerolaispariskunta riehaantui sosiaalitoimistossa

Anonyymi-ap

16

1143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Somerolla erikoisia pariskuntia....oliko joku äityli uhitellut koiralla jotain ihmistä?

    • Anonyymi

      Mitä ihmettä somerolaisille on tapahtunut? Todella outoja uutisia yhtä mittaa. Ei ihme, että asukasluku ei ainakaan nouse.

    • Anonyymi

      Ehkä tän kylän älykkäimmät ei ole jääneet tänne…

      • Anonyymi

        Sisäsiittoinen kunta ja fiksuimmat lähtevät muualle. Jos haluaa pikkukunnassa asua niin löytyyhän sitä parempiakin paikkoja.


    • Anonyymi

      Semmosta se sitten on kun ei väitetä kakaristaan ja sossu ottaa huostaan niin sitten riehutaan.
      Kannattaisi ehkä pitää huoli niistä kakarista

    • Anonyymi

      Siinä selvästi virkahenkilön ylimielinen ja vähättelevä käytös aiheutti eskalaation. Kun riittävästi nöyryytetään, niin hermostuu siinä rauhallisempikin ihminen.

      • Anonyymi

        Ei ole huolehtinut kakaristaan ei se sossu tädin vika ole.


      • Anonyymi

        natsi virkailija yritti nöyryyttää asiakasta.


      • Anonyymi

        Köyhyys ja tyhmyys on yhteiskunnan vika


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tämä oli vain yksittäistapaus. Ei pidä yleistää.


    • Anonyymi

      Kaikilla ei pitäisi olla oikeutta tehdä lapsia ja monet vanhemmatkin olisi kannattanut aikanaan päästää lakanalle. Ongelmat periytyy eikä lapsista voi tulla hyviä yhteiskunnan jäseniä, koska eivät kotonakaan ole saaneet siitä mitään mallia:( Surullista

    • Anonyymi

      Raasepori Karjaa Loimaa pahimmat periytyvät epämuodostumat kromosoneissa ja nyt niitä on pesiytynyt Somerolle.

    • Anonyymi

      Kukas se Somerolla riehunu valopää on, josta iltapäivälehdet kirjottaa?

      Lääke ei sopinutkaan alkoholin kanssa – ABC ja Lidl jäivät kauheaan kuntoon
      17-vuotias nuorukainen riehui Somerolla viime keväänä. Nyt hänet tuomittiin maksamaan yli 50 000 euroa korvauksia.

      • Anonyymi

        Tää tyyppi on juuri niitä kantasuomalaisia tomppeleita, joka kovaäänisesti panettelee muita esim maahanmuuttajia, vaikka itse on yhteiskuntakelvoton tai ehkä juuri siksi - siitä huolimatta, että on Suomeen syntynyt. Mokailu koetetaan kuitata muistamattomuudella. Ihan vaan läpällä totesi tuomari tyypin syylliseksi, lasku on 50 000 euroa. Lääkitys on todella pielessä, jos ei ymmärrä, että nykymaailmassa joka paikassa alkaa olla kamerat. Omakotitaloissa, autoissa, yrityksissä. Suomessa pitäisi aina ensin antaa 1500 euron rangaistus siitä, että itsensä on tuollaiseen kuntoon saattanut ja sen päälle sitten vielä rangaistus rikollisesta teosta.


    • Anonyymi

      Paskaloisapinat pitäisi piestä hengiltä. Turhia kulueriä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      28
      3386
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      97
      3176
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      3014
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      70
      2938
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      53
      2881
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2658
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2470
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      57
      2341
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      43
      2195
    10. Vielä ei ainakaan

      Kukaan muu tunnu miltään sun jälkeen. Olit niin ainutlaatuista
      Ikävä
      32
      1953
    Aihe