Vastuutonta lepsuilua

Anonyymi-ap

Kyllä aika monen kansanedustajan vastuunkanto oli taas tipotiessään tänä tiistaina televisioidussa pääministerin tekemässä ilmoitusistunnossa. Suurin osa, joukossa myös S. A., kävivät painamassa läsnäolonappia, mutta sitten suuri joukko häipyi kuin "pieru saharaan". Temppu on kerrassaan vastuunpakoilun huippua.

2

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On ihan sama, montako kansanedustajaa siellä on paikalla ja mitä päätöksiä he tekevät, sillä suomineidon suunta on niin väärä, jotta nämä pienet päätöksenteot eivät vaikuta kokonaisuuteen.
      Kaikenmaailman pervot savat tahtonsa läpi suoraan lakikirjaan, josta on tullutkin satukirja! Peräsuolenhoonarit haluavat olla paikalla oman "evankeliuminsa" kanssa ihan missä tahansa konferenssissa tai kokouksessa, vaikkapa ukrainan jälleenrakennuskokouksessa. Ja suomi tukee kaikkea tätä kauhistuksen levittämistä ja edistämistä. Suomi on Sodoma.

    • Anonyymi

      S A on täysi tyhjäntoimittaja joka kuittaa muhkean liksan olemalla oma typerä itsensä. Kaljalle lie ollut kiire jos ei viihdy paikalla, isot pojat kertoivat pallerolle ryypyn maistuva myös...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      262
      3208
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1274
    3. 66
      1193
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      998
    5. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      62
      899
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      896
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      48
      824
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      762
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      708
    Aihe