Karitan yritys tekee posketonta liiketulosta uutisoi IL 23.10. Ja toista vuotta peräkkäin.
Hyvä Karita! On lisäksi Porschen nimikkolähettiläs Suomessa.
Hyvä Karita! On lisäksi Porschen nimikkolähettiläs Suomessa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Onks tää se jolla on miljonäärimies kuten Pimiälläkin?
Karita on eronnut ja asuu yksin .
Ei ollut eronnut silloin mistä ajasta nuo talousluvut ovat eli vuosi 2022 ja 12/2023 saakka. Lokakuussa 2023 muutti omaan asuntoon mutta vaikka mies teki erohakemuksen niin perui sen. Eli ainakaan avioerohakemusta ei ole jätetty koska kyllähän Seiska sen uutisoi. Mutta joo, kun nyt joutuu itse elättämään itsensä niin varmasti sitten menot kasvavat todellakin. Ilmeisesti vuokralla asuu.
Ei se mies sitä liiketulosta tehnyt vaan Karita!
Ne on ne pienet menot eli miljonäärimiehen kanssa avioliitossa olevat aivan varmasti eivät joudu maksamaan kaikkea itse. Siitähän se liiketulos syntyy että kuinka paljon joudut nostamaan itsellesi palkkaa tai kuinka paljon joudut satsaamaan esim. liiketiloihin tai tämäntyyppisiin. Eli kuinka paljon joudut laittamaan sitä omaa rahaa elämisen pyörittämiseen. Veikkaan että miljonäärimiesten vaimot voivat kerätä sitä omaa pääomaa koska miehellä on varaa maksaa kaikki viulut.
Samoin on näillä perheettömillä yrittäjänaisilla kuten esim. Sieppi tai Susanna Laine. Ei ole perhettä elätettävänä ja työ sellaista että siihen ei tarvitse satsata mitenkään. Ei tarvita liiketiloja ja tällaista kun esim. toimii juontajana kuten Pimiä ja Laine. Ja Sieppi saa tulonsa kun tekee yhteistöitä eikä ole satsannut edes toimistoon eikä valokuvaajaan eikä assistenttiin muuta kuin vasta viime aikoina tällaisia osa-aikaisia etsii. Ja Shirleyn kanssa vasta nyt hankki yhteisen toimiston. Satsaa edes vähän siihen että miltä ne yhteistyöt näyttää vaikka vähäpukeiset kuvat toki aina myy ja siten saa paljon seuraajia.
Karita on tähän asti joogannut miehensä miljoonatalossa ja talon laiturilla meren rannalla ja tekee sitä raakaruokaa miehensä miljoonatalon keittiössä. Nanna maksaa palkkaa myös tietenkin koska toimii Nannan tiimissä henkisenä valmentajana.
Kun nyt tuossa kirjoitit kommentin nimeltä mainiten niin eipä näy Martinallakaan toimistoa olevan. Kuvat ovat joko kotoa, julkisista tiloista tai ulkoa. Miten paljon hän sitten käyttää valokuvaajaa tai assistenttia? Ilmeisesti liikaa, koska kulut liian suuret ja yritys tappiolla.
Lapset eivät vaikuta yrityksen liikevaihtoon. Eikä Martinakaan mikään yksinhuoltaja ole, onhan lapsilla isät.
Martinan vainoaja näyttää olevan Tykän fanaattinen puolustaja. Kukahan lienee? Nannastakaan ei pahaa sanaa vaikka kuinka tuo lapsia instaan ja vaikka kuinka pussailee miehiä aamuyöllä. Kuka hoitaa lapset?
Joku jonka sukulainen on Martinan kilpailija?
Onhan lapsilla isäkin? Onhan ne isätkin lapsua hoitaneet, jos äiti on ulkomaanmatkalla. Ja bonuksena vielä koirankin.
"On lisäksi Porschen nimikkolähettiläs Suomessa."
Hah hah hah, voitko vielä tarkentaa että miksi??
Henkinen valmentaja, raakaruokaa syövä joogaopettaja ja reikihoitaja tykkää nopeista urheiluautoista. Siellä nopean urheiluauton ratissa on niin zen.
Aviomiehensä toimii lisäravinnebisneksessä ja sitä kautta miljoonan tienannut.
Ei ole ternimaitoa eikä ole kauramaitoa vaan on lisäravinteita. Mutta kaikilla niillä tulee miljonääriksi. Aika outoa sinänsä.
Oikea termi lienee brändilähettiläs. Voit googlettaa Porsche Finland, varmaan sieltä saat tarkennukset ja voit lopettaa naureskelun.
Eikös joku valmentaja kans tehnyt raakakun?
Ei sovi nopea urheiluauto siihen brändiin jonka Karita on yrittänyt itsestään rakentaa. Ei olisi valittu vuoden hyvinvointivalmentajaksi jos miehensä olisi tehnyt tuon kirjoituksen ennen sitä.
huumeilla ja kiritsämällä tienaa
Tämä ketju ei käsittääkseni koske Sofiaa.
Karita on Porche ambassador.
Olis varmaan tuo brändilähettiläs kelvannut Martinallekin.
Oikeinkirjoitus: Porsche!
Porsse.