Tainnut poliisitiedottaja käydä taas ylikierroksilla. Tapahtumassa oli kyse yksinäisen miehen ammuskelusta ja mies ampui lopulta itsensä. Mitenkäköhän poliisi otti tämän tilanteen haltuun?
Olikohan ihan ensimmäinen kerta 20 vuoteen kun poliisi vaivautui Kiuruvedelle asti? Ja vielä Oulusta saakka. Iisalmesta ei olisi lähdetty Kiuruvedelle vaikka joku konstaapeli olisi ollut lähityössä Iisalmen kahviasemalla.
Poliisi sai nopeasti "tilanteen hallintaan" Kiuruvedellä
Anonyymi-ap
5
877
Vastaukset 5
- Anonyymi
Toisenlaistakin juttua kuulunut tapauksesta. Surullista.
Tähän se menee kun Suomessa ei apua saa. - Anonyymi
Haukut väärää kohdetta. Ei poliisi, eikä edes poliisin tiedottaja kirjoita mediaan yhtään riviä, sen tekevät toimittajat.
- Anonyymi
Todella harmittavaa ettei poliiseja ammuttu rynnäkkökiivärillä. Ens kerralla toivottavasti joku vetää sarjatulella poliisiaivonesteitä viemäreihin joka on oika sijoituspaikka saasteiselle nesteelle.
- Anonyymi
Eikös teidän osastolla pitäisi nukkua tuohon aikaan? Kuha yökkö huomaa ja vie puhelimen pois...
- Anonyymi
Aha
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3201515Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311239Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html4661037- 62956
- 73942
- 48691
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M104686Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen74683Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl466636- 38612