Mikä näytelmä. Mikko puki N vaimonsa samoin kuin Helenan. On se kova. Mitä kaikkea N vaimo saakaan aikaan Mikon miljoonilla. Metsän keskelle, johonkin päin Suomea nousee onnellisuus keskus.
( Lue N = narttu tai nattiemikälie)
( Lue N = narttu tai nattiemikälie)
Vastaukset 96
Vanhimmat
Seiskan toiminta tätä pariskuntaa kohtaan on täysin samantyylistä kuin aloittajankin. Ei uskoisi ellei omin silmin näkisi.
Jos morsiamella on merenneitomallinen hääpuku ja huntu niin silloin se matkii jotain toista morsianta kertoo Seiska. No, Sofia Belorf halusi häätylikseen identtisen ihanteensa Kim Kardashianin häätyylin kanssa. Kun sitten vuosien päästi sai kynsiinsä miehen jonka käsissä poltti ylimäärästä rahaa, sai tämän miehen ostamaan hänelle käteisellä Kimin takapuolenkin.
Jospa aloittajakin ihailee vasenta puolta ja itäpuolta, kuten toimittajatkin tunnetusti?
Belorfin tulevissa koitoksisssa tuosta ostetusta takapuolesta on varmasti ollut hyötyäkin hänelle. Sellainen on yksi myyntivaltti monilla nuorilla valmentajillakin, kuten esim. Ernalla, joka muuten on alunperin virolainen myös. Ja eikös Kulta-Iidallakin ole jotain yhteyksiä Viroon,
Seiska yrittää verrata naisten hiuksia koska Helena on ollut aikanaan tumma. Sitten kirjoittaa jotain jakauksesta että olisi hiukset kammattu samalla tavalla. Tällä Mikon vaimolla on ollut aina tasapääjakaus kuten häissäkin ja Helenalla on tuossa hääkuvassa jakaus sivuilla. Miten voi edes päästä toimittajaksi?
Ei sitä muuten toimittajaksi pääsiskään.
Oi ja Sofia on taas päässyt ketjuun, olikohan Koivujen häissä.
Seiska vihjasi että tämä Natalie matkii Helena häätyyliä niin tottakai on hyvä ottaa vertailuun Sofia joka ihan oikeasti matki Kardashianin häätyyliä. Jopa Jasmin Mäntylä oli laittanut aikanaan omaan instaansa vierekkäiset kuvat irvaillakseen Sofiaa. Seiskassa tällainen Mäntylän postaus näkyy edelleen.
Seiska 11.5.2017 otsikolla "Hillitön kuvasarja: Jasmin Mäntylä piikittelee armotta Sofia Belorfia..kun sanoja ei tarvita."
Siinä Jasmin vitsailee kuvan kera mm. että Sofialla ja Kardashianilla sama häätyyli.
Jasmin on laittanut hästäkin mm. että "wannabe".
Onko muuten Jasmin moittinut julkisesti Sofiaa kun tämä kertoi että Stefu lepyttelee riitoja lahjoilla ja matkoilla?
Tuo Sofialle veetuilu on tapahtunut keväällä 2017 mutta Jasmin tunnettuna Martinan vihaajana ja julkisenakin haukkujana oli varmasti todella iloinen kun Sofia iski Martinan miehen sitten silloin kesällä 2017.
He eivät muuta tehneetkään kuin riitelivät ja Sofia saikin jatkuvasti lahjoja ja matkoja. Niiden koko lyhyt suhde oli täynnä lahjoja ja matkoja.
Stefun lukuisista yrityksistä asuttaa Sofiaa Sofialle kelpasi lopuksi vain Dubain asunto ja kattohuoneisto Helsingissä paraatipaikalla. Ei kelvannut Kivenlahti vaikka Stefu siihen syyti rahaa eikä kelvannut huoneistohotelli josta Stefu maksoi vuokran eikä Hankokaan ollut kuin joku instakuvapaikka ja olihan siellä Spa, johon Stefun firmalle oli mennyt lasku ulostoottoon ilmeisesti Sofian hoidoista. Ja kalliiksi tuli helikopterikyydit ja limusiinikyydit Hankoon persaukiselle miehelle.
Yleensä morsian itse valitsee häämekon, sulho voi maksaa
Tuskin matkii ketään. Helluko itse rustaa näitä kateus kirjoituksia. Hellu on kateellinen parjattu mies kelpasi vihille. Parjaaminen ei saanut paria erilleen.
Jospa mekko olikin Hellun vanha?
Mikko kaivanut se exän kaapista ja antanut Nattielle.
Tuskin matkii. Seitun puolueellisuuden, näkee sokeakin. Harmittaa kun seittu ei päässyt häihin urkkimaan ja skandaalia tekemään.
Sofia on potoksia ja muovia pumpattu muumio ja ei mitään muuta .
Matkii joka asiassa koska tietää että Helena on hyvin pidetty ja fiksu nainen .
samat vaattee aina kuvissa eikö varaa ostaa uusia häh.
Samat kuvat aina Seiskassa. Onko paparazzi niin laiska ettei jaksa kytätä puskissa uusia kuvia julkaistavaksi.
On saatu tästä Nataliesta pari kuvaa jossa on tympeä ilme niin sitten Helenan edunvalvojat Seiskassa julkaisevat näitä kuvia että tulisi käsitys että tämä Natalie ei ole kovin mukava ihminen.
Niinpä, näkyvät valitsevan huonoimmat kuvat ja tuokin on varmaan otettu, kun eivät kuvattavat ole seiskan paparazzista tykänneet. Natalie on kaunis nauravainen nainen, kun näkee mm. noita surffaus ym. kuvia. Luonnollinen.
Rumat ne vaatteilla koreilee. On se jännä, kun samaa kuvaa käyttävät ja ei ole vaatteet vaihtuneet kuvassa välillä.
Kyllä olisin itse nyrpeä kun kuvataan salaa. Hellu koittaa parjata uutta puolisoa kaikin keinoin.
Seittu julkaisee vanhoja salakuvia. Eikö ihmiset saa olla rauhassa juorulehden paparatseilta.
Kuka tahansa olisi nyrpeä, kun paparatsit juoksee perässä salakuvaamassa.
"viesti maailmalle kohujen keskellä" Siis minkä kohujen? Helena ja Seiska ylläpitää jotain kohuja joista maailma tuskin on edes tietoinen.
👍 Tyypillistä seiskan verbaliikkaa: kohukaunotar, seurapiirikaunotar, kohublondi, ökyauto ym ym.
klikkiotsikoihin sopivia sanoja, joilla saa ihmisten uteliaisuuden heräämään.
Luuletko ettei Natalie osaa pukea itseään? Tuskinpa Helena on noiden mielessä hääpäivänään :D Kyllähän toimittajatkin tekevät asuista samanlaisia, kunhan ovat sinnepäin, usein on identtiset puvut joillakin, vaikka toisella on hame ja toisella pitkät housut. Aika törkeää on tehdä juttua häistä ja exän hääkuvia laittaa juttuun, ei yhtään Mikon ja Natalien hääkuvaa näy jutussa.
Exät on exiä ja niitä on jokaisella normaalilla ihmisellä, turha niitä on sotkea toisten onnenpäivään.
Kun Sieppi alkoi tapailemaan Pyryä niin Seiska laittoi uudelleen näkyviin juttunsa jossa myös kuvia kun Granlund pinkoi Sieppiä pakoon. Kun Sabinan miehellä oli uusi nainen jo kun tuskin oli erohakemusta vielä tehty niin Seiska laittoi tästä uudesta naisesta esille vanhan jutun jossa oli salakuvia ja juttua että olisi ollut Karalahden salarakkaana jos 25-vuotiaana kun Nannan ja Jeren esikoinen oli 1-vuotias. Eli kyllä Seiska osaa tämän taidon.
Toimittaja ei päässyt häihin, ei ole kuvia.
Kateus kukkii taas, vaikka on jo lokakuun loppu.
Onko tämä se nainen jonka kanssa Mikolla oli suhde vaikka oli Helenan kanssa naimisissa?
Ei ole se nainen. Mikko haki Helenasta eroa helmikuussa 2020 ja silloin ei ollut vielä tämän kanssa. Viisi vuotta ainakin on heidän erosta ja edelleen Helena roikkuu Mikossa kiinni.
Mikko roikkuu, kun ei maksa exää ulos talosta
Onkohan Helenalla vielä paljonkin maksamatonta asuntolainaa kyseisestä talosta?
Oikeus on määrännyt että kiinteistö on yksin Mikon mutta Helena on asiasta valittanut ja hehkutti että asia on kesken vielä monta vuotta. Eli ainakin tuon asian takia saa vielä roikkua tässä pariskunnassa kiinni.
"Helena ei ole noudattanut Minnesotan oikeuden päätöstä jonka mukaan Kakskerran kiinteistö tuomittiin kokonaan Mikolle".
Miksi Mikko maksaisi exän ulos talosta koska Minnesotan oikeuden mukaan kiinteistö on kokonaan Mikon? Silloinhan Mikko toimisi vastoin oikeuden tekemää päätöstä.
Kyllä on sama nainen.
Yhdysvaltojen oikeuden päätökset eivät päde Suomessa. Helena ei ole allekirjoittanut papereita, joilla hän luopuisi ilmaiseksi osuudestaan. Tarvittaessa kämppä laitetaan pakkomyyntiin ja kummallekin maksetaan osuudensa.
Helenahan aloitti valitusrumban tuota Yhdysvaltojen oikeuden päätöstä vastaan. Kertoi että voi kestää monta vuotta.
Varmaan kestää, kun Mikko ei pysty sopuun
Ei Mikko tietenkään voi tehdä toisin mitä oikeus on määrännyt. Sehän olisi aivan hullua sellainen.
Sama nainen kyseessä. Aloittivat suhteen Helenan ja Mikon avioliiton aikana.
Eipä tiedä mihin kakkaan nainen kätensä löi kun Mikon otti.
Mitä lainaa pankki ei myönnä lainaa pers aukiselle. Ei töitä eikä rahaa.
Hellu ei voi mitään. Oikeus määrännyt kiinteistön sille jok,a on sen maksanut ja rahoittanut.
Mihin sopuun. Hellu sai jo miljoonansa, missä rahat ovat.
Eikö Mikko osaa olla yksin?
Jokaisella saa olla uusi kumppani, olihan Hellullakin nuori huume jannu. Jannu sai tavata omia lapsiaan vain valvotusti.
Eiköhän jätetä pari rauhaan. He ovat valintansa tehneet. Nyt on vaimona PR-ammattilainen, joten jutut annetaan varmasti jatkossa vaan maksua vastaan.
Muutenkin kannattas kaikkien raihoittua.
Ilman muuta jätetään tämä ”onnellinen” pariskunta rauhaansa, heti kun Mikko hoitaa velvotteensa, niin ei tarvitse Helenastakaan kuulla enää mitään.
Avioliiton raunioille rakennettu uusi liitto harvoin onnistuu kuitenkaan, jos vielä mies jatkaa entiseen malliin.
Ei tämä pari julkisuudessa kovin onnelliselta näytä.
Onko kukaan nähnyt näiden hymyilevän julkisesti , tai puhuvan edes toisilleen, vaikutta melko tunnekylmältä parilta.
Lapset kaiken tuon sotkun keskellä kyllä säälittää.
Tuskin Hellu ilman maksua lurittelee juttuja, joissa ei ole mitään totuutta, Juorulehti maksaa juttupalkkiot.
”Raihotutaan, raihotutaan”
Vois tää turkulainen kiekkosankarikin miettiä miten ex vaimoaan kohtelee.
Kun omalla käytöksellään ja vieraita naisia vokottelemalla aikaan saa eron, niin kannattakohan kaiken jälkeen vielä rääkätä perhetään lisää erossa?
Se että erosta on jo useita vuosia ja se ei vieläkään ole selvä kertoo kyllä miehenkin kostonhimosta.
Mitähän Mikko Helenalle oikein kostaa?
Sen voi kuitenkin sanoa että nyt Seiska teki varsinaisen rimanalituksen näissäkin jutuissaan.
Näin kävi.
Äläs nyt!
Vaikkei Seiska varsinaisia hääkuvia saanutkaan julkaisi kuitenkin parista niin aurinkoiset ja onnellisen hymyilevät kuvat.
Parihan oikein hehkuu hyvää oloa.
Mikkohan tunnetusti kohtelee myös ex vaimoaan kunnioittavasti ja huolehtivasti, varmistaen, että hänellä ja lapsilla on kaikki hyvin.
Hieno mies, kertakaikkiaan.
Mikko elättää Hellua, silti eukko puree ruokkivaa kättä.
Cindy saa hetken nauttia.
Täällä kirjoittelee päällepäsmärinä joku virolainen tai virolaismyönteinen Helenan puolustaja. Tuskin on täällä vain Helenaa puolustamassa vaan on ehkä haukkumassa joitain henkilöitä sama ihminen.
Kyllä täällä päälle päsmärinä on natalia dildo fani joka ei näe metsää puilta.
Ei Helenaa itsessään kukaan puolusta vaan tapaa jolla tätä asiaa hoidetaan. Ei ketään saa noin ala-arvoisesti käsitellä, oli mies tai nainen.
Onpa hauska.
En tiennytkään että Helenalla omissa häissään oli tumma tukka. Muutenkin ovat Natalien kanssa kuin sisarukset, hoikkia kauniita naisia jotka pitävät huolta ulkonäöstään. Kumpikin höyrähtänyt uskovainen ja yrittäjä. Vai onko Helenalla enää kosmetiikka yritystä. ? Molemmilla myös aina suupielet alaspäin.
Monestihan se toinen vaimo muistuttaa ensimmäistä vaimoa, kannattikohan Mikon erota ollenkaan jos meni naimisiin kopion kanssa.
No, jos tykkää uskovaisista
Natalia on hurskastelija. Millainen kristitty se oikeen on joka varastaa toisen aviomiehen ja rikkoo perheen??
Aivan, tekopyhä hurskastelija sellainen on.
Eiköhän se ole Mikko joka löysi paremman ja sitten hakikin avioeroa. Sellaista sattuu joskus perheissä. Ja nyt kun näkee että minkälainen ihminen tämä Helena on niin ei yhtään ihmettele. Ilmeisesti tämä nuorin lapsi oli vain pyrkimys paikata avioliittoa tai yrittää pitää avioliitto kasassa, eli samaan tyyliin kuin Nannallakin, jonka podcastissa muuten Helena saikin käydä kertomassa asioitaan.
Sen jotenkin ymmärtääkin että joku roikkuu Mikossa ja tekee hänelle kolme lastakin mutta että Nanna roikkui kymmenen vuotta Jeressä ja teki tälle kolme lasta, niin sitä ei voi kyllä ymmärtää mitenkään.
Uusi vaimo ei ole rakastunut ja on ainoastaan rahan perässä juokseva ja Mikon tollo ei ole tiettävästi tehnyt edes avioehtoa .
Et voi tietää onko uusi vaimo parempi , voi olla vaikka huono maine silläkin nuoruudessaan .
Uusi vaimo ei ole Sofian tyylinen naikkonen joka metsästää rikkaita miehiä elättämään itsensä.
Kauheaa, jos ei olekaan nuoruuttaan istunut kirkossa ja pyörinyt seuroissa, vaan on tehnyt jotain sopimatonta! Ollut kenties poikakavereitakin, hyi. Johan sellaisesta maine menee. Muuten, milloinkas miehillä on huono maine, en ole nähnyt yhtään miestä, jonka maine olisi mennyt muutamien mielestä, naisia sitäkin enemmän on haukuttu.
Mikon lypsäminen alkakoon...
Voi hyvä ihme, mistä tiedät rakastumisen. Mikko on komea mies eikä kaljamahainen vässykkä. Harmittaako muita akkoja. kun eivät saanu iskettyä miljonääriä.
Oho jo menee pitkälle, Helluko mollaa uutta kaunista rouvaa.
Yleensä häämekot ovat pitkiä ja valkoisia. morsiamella pitkä tukka. Tuskin Ex mies haluaa Hellun kopiota. Nyt menee mollaus jo liian pitkälle. Kateellisia harmittaa, kun itse eivät saaneet miljonääri miestä iskettyä.
Seiskan toimittaja ja vielä miestoimittaja tuollaisia juttuja keksi ja julkaisi jutuissaan. Niin naurettavia väitteitä että oksat pois.
No ei ollut miestoimittaja vaan itse Ylimutka, tuo kaikkien toimittajien äiti, hevospiireissäkin vaikuttava henkilö.
Kun Ylimutka kirjoitti että soitti Mikolle onnitellakseen tätä kihlauksesta niin Mikko paiskasi luurin toimittajan korvaan. Siitä tiesi että kosto elää.
Toi nainen ei ole ainakaan kaunis ja ilme kuin noitaakalla jokaisessa kuvissa 💩.
Katsotko vain Seiskan kuvia?
Käypä Natalien ig:ssä. Aivan toisenlainen nainen siellä. Ja kaunis kuin mikä.
Mikko, you are the greatest man I know. Niinpä näkyy. Housukaupoille mars.
Valehteliko Seiska tuosta Natalien hääpuvusta koska metropoli kirjoittaa että puvun alaosa on kiiltävän satiininen ja yläosa on pitsiä. Ei siis ollenkaan täsmään tuohon Helenan vanhaan hääpukuun josta on kuva Seiskassa. Toki molemmissa on pitsiä mutta voi voi sentään.
No niinpä. Molemmilla naisilla oli hääpuku ja tukka päässä, se siitä samanlaisuudesta.
Hääpukuja on tavallaan kahta tyyppiä. On leveitä, muhkeita helmoja ja sitten näitä kapeita. Näihinkin mahtuu siteen monenlaista versiota.
Helena ja Natalia ovat kuin kaksi viinimarjaa, toinen vaalea ja toinen tumma. Hiusväriä lukuunottamatta, ovat kuin kaksoset. Ei se Mikko yhtään mieti...
Mikä se Natalien moka oli joka väitettiin Seiskan otsikossa? Ei kyllä avautunut.
Ei voi olla rumempaa naista kuin toi Natalia ja mitä hittoa Mikko oikein näki tuossa isonenäisessä nyrpeässä naisessa ?
Avanto
Ei siinä mitään mokaa sattunut ja itsekin selitti kylmäuinnin ja avannon eron. Mutta tottahan se on että jos vaikka joulun aikaan sattuisi olla niin lämmin että ranta on sula niin kyllä silloin mennään kuitenkin avantoon vaikka ei nyt sitä reikää siihen ole sahattukaan tai hakattu, koska ei ole tarvetta. Tikusta asiaa teki Seiskan toimittaja koska nyt Helenan takia piti ottaa Mikon vaimo räävittäväksi ja kun Mikko "heitti luurin toimittajan korvaan".
Ei ihan ymmärtänyt mikä on avanto!
No ei Mikkokaan mikään komea ole, ikäisekseen vanhan näköinen. Jopa hänen isänsä näyttää nuoremmalta.
Mikko oli tylynä, vaimo hymyili
https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/helena-koivun-kohtalon-hetki-mikko-koivulta-jaatava-reaktio-video/1503383