Yli 80:nen saanut sammutimen sisällön päällensä,siitä kasvot ja kädet kärsiä pahastikin.Raision uutiset ei ole turvallista kulkea näinkö opetettu?
Vanhempien turvallisuus
10
406
Vastaukset
- Anonyymi
Sama suomeksi?
- Anonyymi
Onko ymmäryksessä vikaa natsi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko ymmäryksessä vikaa natsi
Sama suomeksi?
- Anonyymi
Ikäihminen voi saada vaikka sydänkohtauksen, kun tuollaisen hyökkäyksen kohteeksi joutuu. Jos ei heti niin sitten tuntien kuluessa. Ja ihan hyvä jos toi häirikköjengi saatais jo kiinni ja korvausvastuuseen tekemisistään.
Ei liene noiden vekaroiden vanhemmilla häpeämiseen kykyä! Niin kuin ei liene senkään porukan vanhemmilla, jotka siellä Raision keskusta-alueella hävyttömiä huutelevat. Säälittävää, sillä ne huutelijat ovat jonkun aikuisen yllytyksen alaisia. Huutelijat huutelevat sellaisia asioita, jotka eivät huutelijoiden ikäisille kuulu, ja toisaalta jos ovat huutelevinaan joistakin menneistä asioista, niin nuo huutelijat eivät ole tapahtumien aikaan olleet vielä olemassakaan, ja vielä enemmän huutelijoilla ei ole ymmärrystä juuri minkään vertaan mihinkään päin, sen ymmärryksen puutteen todistavat tekemiset ja sanomiset, ja eipä liene se yllyttäjäkään paljon tätä sakkia järjellisempi! Hirvee kauna sillä tyypillä kuitenkin taitaa olla, tosin ei ole mitään tietoa, mitä sille tyypille oltais niin kuin tehty tai aiheutettu, joten se kauna on ihan sen omaa sepitettä niin kuin moni muukin sen tyypin tekemisissä. Tietty, kysyä voi myös, palkitseeko se yllyttäjä näitä jengiläisiään jotenkin... ja miten... Sekopäiseen käyttäytymiseen ja älyttömyyksiin sortuvat alaikäisethän voivat olla jonkin aineen vaikutuksen alaisia, noin niin yleisesti sanottuna eikä tarkoiteta sokerihumalaa.
Ei hävetä tota sakkia. Muuten eikö ole olemassa jokin tietty ryhmä kansaa, joka ei todellakaan kykene mitään häpeämään, sen sijaan sen jäsenet häpäisevät muita kostaakseen. Mutta tuo keskustan sakki, no, se häpäisee tekemisillään lähinnä vanhempansa, mutta silläkään ei ole vanhemmille mitään väliä edellä mainituista syistä!
Raisio, sekopäitten kaupunki. Raisio muuttuisi heti paremmaksi, kun.... - Anonyymi
Mistä ne jauhesammuttimet on pöllitty? Montako on pöllitty? Lehti kertoo että Turun puolella joku toinen, nuorempi, henkilö on joutunut saman porukan jauhottamaksi.
Pesulalaskut jengille! - Anonyymi
Kerran silikonirintojen kanssa kävi ikävä tilanne.
– Minulla oli implantit, jotka hajosivat aivan pillunpäreiksi, Palander kertoo podcastissa. - Anonyymi
bää bää lampaat
- Anonyymi
Suvakkiposdujej idioottikakarat taas pahanteossa. Nää on näitä kullanmuruja joilla on tyhmät vanhemmat.
- Anonyymi
Marketissa ääntänsä käyttäneelle: sepittelijän puheet ja sepittelijän vainoaman kirjoitukset poikkeavat siten, että kirjoitusten sidällösyä ei löydy vainoajan puheitten sisältöä!
Vainoaminen - Anonyymi
Vainoaminen, poliisin tekstistä ensimmäisen kappaleen voi jättää huomiotta, muuten kyllä sopii
https://poliisi.fi/vainoaminen
Uhkaamists seurailua tarkksilua, ei-toivottuja yhteydenottoja, kontaktiyrityksiä kuten nyt vaikkapa marketissa..
Tappouhkaus, ilkivaltainen häirintä, pahoinpitely.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827096Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380