Lopettakaa jo ihmeessä

Anonyymi-ap

Siis,eikö suomalaiset yritykset osaa myydä tavaroitaan,muuten kuin mainostamalla alennuksiaan.Asiakas mieltää alennukset lähinnä tiettyihin sesonkeihin.Esim:Joulun alusviikoille,Pääsiäiseen,Juhannukseen.Rikotte asiakkaiden mieltymyksiä,itsemääräämisoikeutta loputtomilla viikosta,kuukausiin tyrkyttämillä alennuksilla.Järjestäkää hinnoittelu tuotteen normaali hinnalla niin saatte katetta yrityksenne katteeseen.Volyymi pitää kohditaa realistiseen näkemykseen tuotteen hinnasta,auttaa yritystä selviytymään näinä vaikeina aikoina.Alennusmyynnit ovat menneen talven lumia,ei tulevan.

1

533

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noissa yrityaten hinnoissa on nykyisin girveä kate ovh hinnoissa,yli puilet vähintään sisälleostohintoihin verrattuna. Muuten ei ole mitenkäön mahdollista että minäön yritys selviää alennusmyynneistä mitenkään kun alennukset 50-90%,kaikessa vanhassa tavarassa jotta voivat sitten tilata uutta Kiinasta ja edelleen halvalla.

      Vain hullut ja rikkaat miljonäärit,joiden ei tarvitse häviöitään paljon miettiä, ostaa enää ovh hinnoilla mitään ja häviää,tavisten tietysti kovalla työllä hankitut, rahansa yritykselle jostain Kiina krääsästä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      61
      7530
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      124
      2959
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      143
      1793
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1669
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      117
      1479
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      169
      1429
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1173
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      78
      869
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      812
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      764
    Aihe