Pikku-ukko Stadin porrmestsriksi

Anonyymi-ap

Eikö ehdokkaista löydy parempaa ehdokasta Helsingin pormestariksi, kuin lyhyehkö pikku-ukko.
On nähty mitä persut saavat aikaan kansalaisilleen hallituksessa, niin ei ole järkevää valita Helsinkiin johtajaa, joka saa pääkaupunkimme sekaisin, todennäköisesti samoin kuin hallitus kokomaan.
Nouseekohan aitoja ympäri Helsinkiä estämään maahanmuuttajia, tie-ja henkilötulleja.
Julkisten lehtien palstoilla on myös kirjoituksia, joista voi päätellä ehdokkaalle olevan mieleen viihde-ja biletyselämä. Ehdokkaalla on ollut myös julkisuudessa esitettyjä epäilyjä moraalistaan.
Toisaalta tarvitsisimme henkilön, joka pitää kaikkien helsinkiläisten eduista huolta. Tähän en voi uskoa,
sill persut ovat huolehtineet vain vauraiden henkilöiden etuisuuksista. Helsingissä on myös vähemmän vauraita henkilöitä.
Edustavaa, ulkonaista olemusta pitäisi myös löytyä, mutta kaikenlainen virnistely,iva-ilmeet, ja välinpitämättömyyden osoittelut, hänen kasvoillaan ministerien aitiossa kyselytuntien aikana, kertovat, ettei pikku-ukko ole johtaja-ainesta. Kokonaisuudessaan
ulkoisessa habituksessa olisi toivomista henkilölle, joka joutuisi kohtaamaan todellisia johtajia, niin Suomessa kuin ulkomailtakin.
Pikku-ukon olemus ei ole uskottava.
Hän on lähtöisin toisesta puolueesta, vaihtoi persuihin ja sehän ei kerro vakaudesta.
Ei pikku-ukkoa pormestariksi Helsinkiin.

1

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käytännössä potkittiin kokoomuksesta, ja persuille kelpaa kuka tahansa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1619
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1424
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1347
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1238
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      54
      1233
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      735
    Aihe