Oletko eronnut kaivattuksen takia?

Tietääkö hän siitä? Aiotko ottaa hänet kun nyt olet vapaa?
26589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

En. Hänellä ei ole mitään tekemistä sen kanssa että asiat lähtivät menemään päin helvettiä jo vuosia sitten.
Sen sijaan olen onnellinen hänestä, että hänenlainen upeus tuli elämääni edes vähän, ja juuri oikeaan aikaan. Ehkä sillä oli tarkoitus, aika näyttää. /mieheltä

Äänestä
  • Oletko eronnut jo?

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Oletko eronnut jo?

    Mies ajattelet että tämä gubbe kertoo koko elämän tarinansa sinulle täällä kaiken kansan iloksi, amuri soikoon !!

    Äänestä

Ota ero

Äänestä
  • Ihmiset eroavat, aloituksessa kysyttiin oletko eronnut kaivatun takia.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ihmiset eroavat, aloituksessa kysyttiin oletko eronnut kaivatun takia.

    "kaivattuksen", siinä luki. Onko uutta suomen kieltä? En ole ennen kuullut tuota sanaa.

    Äänestä

Riskiä että jää yksin on 100%
Kannattaako pelleillä?

Äänestä
  • Et jäis, en jättäisi Veeraa koskaan yksin tähän maailmaan <3

    Äänestä

  • Miksi elää pskassa suhteessa? Parempi olisi olla yksin.

    Äänestä

Erosin huonosta suhteesta, ja "rakastuminen" suhun oli vaa viimeinen naula arkkuun sille suhteelle, sä hyväksyit mut sellasena kun oot ja osasit ajatella terveesti, kunnioittasit mun rajoi ja ollaan aika samanlaisia luonteeltamme. <3

Ero ois tullut joka tapauksessa, ja en halunnut leikkiä toisten tunteilla enää pidempää, kun mulle oli selvää, et sä oot se ainoo "oikee" mulle, mun ei olis pitänyt alunperinkää mennä siihen suhteeseen ja siitä tuli itselle todella raskasta, kun toinen ihminen ei oikein ymmärtänyt mun ajatuksen juoksua, ei myöskään oikein osannut kunnioittaa mun omaa tilaa tai rajoi, ja tartti jatkuvasti huomioo tai sai jotain ihme raivokohtauksia.

Se oli musta hieman pelottavaa ja ahdistavaa, mutta ehkä osittain johtui siitäkin, että hän ei vaan ollut mulle se oikea. En usko, et mua haittais jos sä oisit samal taval clingy, kunhan osaisit antaa mulle vähän tilaa ees, mut tiiän et nauttisin irl ihan älyttömästi sunkaa ajanvietosta ja yhteisistä hetkistä <3

Enemmän mä sitä haluan kun netis viestittelyy, se ei oo mulle niin tärkeää. Sunkaa ois ihana olla, jutel omii juttui, olla hellästi lähekkäin ja rakastua suhun enemmän joka päivä <3

Oon ollut vapaa jo yli vuoden, sillä sydämeni kuuluu vain hänelle, ainoastaan sulle Veera <3

Äänestä

En, mutta eräs henkilö tavallaan vauhditti ero päätöstä joka oli ollut ajatuksissa jo aiemmin. Vaikka kaipasin sillon henkilöä, jonka kanssa meille ei sitten koskaan mitään tullut -hyvä niin niin se viimeistään auttoi ymmärtämään että ehei en ole menossa naimisiin missään nimessä eksäni kanssa. Erosimme alkuvuodesta ja se päätös on ollut ainoa oikea. Voin vaan huonosti siinä suhteessa. En tullut ymmärretyksi ym muu skeida.Jouduin jatkuvasti pienentämään sitä mitä olen. Vuosi on ollut yhtä vuoristorataa, mutta missään vaiheessa ei ole vanha suola janottanut.

Äänestä
  • Hienoa että sait avun tilanteen vaikkei hän tiedä siitä mitään. Voimia eron käsittelyyn

    Äänestä

Niin mikä sun status oikeasti on?

Äänestä
  • Olen naimisissa nyt.

    Äänestä

  • Alfa, mut en aina tajua sitä itse. Mä oon oikeesti aika kiltti.

    Äänestä

Sydän särkyi. Kaksi eroa peräkkäin. Ensin kaivatun takia ja toisen kerran, kun sekin päättyi. En suosittele kenellekään tällaista pelleilyä.

Äänestä
  • Kerropa suosituksesi.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kerropa suosituksesi.

    Ai, että mitäkö suosittelen jollekin toiselle henkilölle? Riippuu siitä, minkälainen psykofyysishenkinen taso hänellä on. Jos kokee, ettei ole ihan ok, niin kannattaa ensin hoitaa oma terveys kuntoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kerropa suosituksesi.

    No siinähän se miehen riipaiseva suositus jo oli

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    No siinähän se miehen riipaiseva suositus jo oli

    Kukaan jaksa riipaisevia kommenttejasi.
    Mitäs jos sä stalkkeri menisit joskus nukkumaan. Nousisi tämänkin palstan äo hurjasti. Joka osiossa täytyy tuota idioottimaista mielipidettään jauhaa.
    Sama levy päivästä toiseen. Olet yksitoikkoinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Kukaan jaksa riipaisevia kommenttejasi.
    Mitäs jos sä stalkkeri menisit joskus nukkumaan. Nousisi tämänkin palstan äo hurjasti. Joka osiossa täytyy tuota idioottimaista mielipidettään jauhaa.
    Sama levy päivästä toiseen. Olet yksitoikkoinen.

    Tekeekö iha tällainen kommentointi stalkkeriksi vai pitääkö olla muita indikaatioita kuten toisten verkkovakoilu?

    Äänestä

Olen joo kertaalleen. 😅 on tietoinen kyllä

Äänestä

Ihme höpötystä anonyymipalstalla. 🤔

Äänestä

Ei ketään oteta. Vaikka olisi vapaakin.

Äänestä
  • Just näin. 👍

    Äänestä

En joo ja en koska se ei käy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tietääkö hän siitä? Aiotko ottaa hänet kun nyt olet vapaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu