Korjaamist riittää orpopurran jäljiltä ainakin kaksi vaalikautta.
SEURAAVAT VAALIKAUDET OVAT SUOMEN JA SDP:n JUHLAA , sanoo TIMO SOINI
49
476
Vastaukset
- Anonyymi
Missä KOK, siellä on ongelma, hän lisää .
- Anonyymi
Suoraa puhetta.
- Anonyymi
Timo näkee .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Timo näkee .
Mitä ihmettä ?
- Anonyymi
Sininen pihinä jatkuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suoraa puhetta.
Ongelma.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suoraa puhetta.
Soini ennustaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä ihmettä ?
Timo heittäyryi ennustajaksi.
- Anonyymi
KOKMUSPOINTTI KESTO
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suoraa puhetta.
Timo tuntee Petteriä
- Anonyymi
Onko Timo Soini se politikko, joka menetti asemansa puolueessaan, jatkoi loikkarina uudessa ryhmässä/unelmassa, tuhosi ne, menetti kaiken kannatuksen ja on nyt kaikkitietävä poliittinen osaaja ylen jälkiviisaissa? Onko Timo Soinin esikuva Paavo Väyrynen, huorapuolueen viimeinen suuri poliittinen johtaja.
Kepu pettää aina, miten TS? - Anonyymi
NÄINHÄN SE ON . 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹
- Anonyymi
Pian ongema poistuu.
Petteri PARADOKSI eroaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Timo näkee .
VAPAUS VALITA.
- Anonyymi
Mistä Timo tietää ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Timo näkee .
Ennustajia riittää .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Timo näkee .
Heh,heh timo
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pian ongema poistuu.
Petteri PARADOKSI eroaa.NÄKEMISIIN .
- Anonyymi
TIEDÄMME
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suoraa puhetta.
NÄINHÄN SE ON .🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sininen pihinä jatkuu.
HILLOTOLPAN UUTISET.
- Anonyymi
Sukeltaako KOKOMUSTA,kuten Timo ennustaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suoraa puhetta.
TIMO ON SININEN
- Anonyymi
HILLOTOLPAN VEIRESSÄ.
- Anonyymi
Nasevaa Timoa.
- Anonyymi
NAUTTIKAAMME ,kun SDP 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 astuu hoitamaan taas talouden jatyollisyyden kuntoon.❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
- Anonyymi
Ei taida kaksi kautta riittää tämän hirviöhallituksen jälkien korjaamiseen.On otettava hemmetisti velkaa ryöstettyjen rahojen tilalle ja kierre ei kun pahenee.
- Anonyymi
Teemme sen kahdessa, SDP 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹
- Anonyymi
No voi hemmetti mitä kehtaat kirjoittaa manna sariinin hallituksen sotkujen selvittäjästä.
Selvittäminen on kallista ja vaikeaa, erityisesti sen takia, että sotkuilla on manna sariinin hallituksen valmistelemien lakien voima.
- Anonyymi
Mistä euroja demarit ? Miten voitte luvata veronkevennyksiä ja tukien korotuksia oppositiossa, kuka uskoo satuiluun, pelkkää populistien jorinaa ilman vastuuta.
- Anonyymi
SDP valehtelee.
- Anonyymi
Persujen alamäki se vaan jatkuu kunnallisvaaleissa. Nytkin he joutuvat keräämään ehdokkaita melkein vuoden ajan, että saavat listoille edes muutaman ehdokkaan. Eihän kukaan enää halua leimautua persuksi.
- Anonyymi
Mitä Timo höpöttää? Vieläkö kirvelee kun ei päässyt persujen puheenjohtajaksi?
- Anonyymi
Yle käyttää mielellään Soinia asiantuntijana joka haukkuu persuja, voi hyvä en aika että on läpinäkyvää tuo ylenkin touhu.
- Anonyymi
Voi hyvänen aika sentään, jos Suomen kansa on niin tyhmää, että haluaa demarit valtaan taas.
Demarit ovat joskus tätä maata rakentaneet, mutta viimeiset vuosikymmenet ovat ajatelleet vain omaa etuaan, kalastelleet köyhän kansan ääniä JA ajaneet Suomen tähän tilaan.
Kukaan ei voi perustellusti olla toista mieltä? - Anonyymi
Tiesikö Soini, että SDP aikoo juhlia valtionvelan kasvattamisesta koukituilla rahoilla.
Onhan niin, että demari ei juhli omilla rahoillaan. - Anonyymi
Aloittajalle sanoisin, että niin se on, korjaamista riittää.
Mutta taloudellisesti täysin kokematon kassaneiti Sanna Marin Suomen tähän taloudelliseen tilanteeseen sai, joten sen hallituksen aiheuttamien ongelmien korjaamista riittää.
JOs ihminen ei ymmärrä, että nykyinen hallitus on yrittämässä Suomea jaloilleen, on hän demari tai vihervasemmistolainen!
Kirjoittajan mielestä korjaaminen tarkoittaa sitä , että loisijoille, kuten hänelle, pitäisi saada lisää kaikkea hyvää ilmaiseksi?? - Anonyymi
Onhan se niin, että demari pienissä paikallisyhdistyksissä vierailevien demari kansanedustajien ja ministereitten juhlimiset ja hotellit maksaa Sorvari, kaupan kassa ja metsuri. Suuret johtajat luulevat, että paikallisyhdistykset kylpevät rahassa. Paska porukkaa!
- Anonyymi
Ei taida Suomen valtion kassa täyttyä kassaneidin vilautuksilla. Täytyy jo siirtyä tekoihin.
- Anonyymi
Sanna hommaa velkaa, jota ei tarvitse maksaa takaisin ja saapuu valkoisella Bentleyllä Narikkatorille avaamaan yleislakon ja mielenosoituksen.
- Anonyymi
Ajatelkaa nyt omilla aivoilla, jos sdp pääsee pääministeripuolueeksi! Ministerinä kenties Razmyar, Tuppurainen, Mäkynen, Kiuru. No Kiuru on kyllä kokenut poliitikko. Vihreistä ehkä Fatima Diarra....
- Anonyymi
EI mene demareilta maamme talouden ja hyvinvoinnin uudelleen paskomiseen kahta vaalikautta... Paremmastakin tilanteesta saivat 2019-2023 aiheutettua TÄYDEN KATASTROFIN, josta toipumiseen menee vielä OpoPurra II ja III hallituskaudet... edellyttäen, että äärivasurit pysyvät kaukana päättävistä elimistä....
- Anonyymi
JOS ovat suomen juhlaa, sehän tarkoittaaa, että SDP pysyy oppositiossa!!!!
- Anonyymi
Harakka järkiintyi raja-asioissa Lindtmanin linjoille. Vai huolettaako aluevaltuustovaali?
IL 9.1.25 Timo Harakka ja Antti Lindtman ovat nyt samaa mieltä
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c0ca7b23-34cd-4aa2-a077-3140a6e6ccd8
Viime kesänä SDP:n rivit hajosivat rajalakiäänestyksessä. Kuusi SDP:n kansanedustajaa äänesti lakia vastaan. Tänä vuonna rajalaista tulee uusi äänestys.
Loput voisivat mennä Kommunistipuolueen ehdokkaiksi. - Anonyymi
Demareiden yhteiskunnan kiusanteko poliittisilla lakoilla on paljastunut. Huutaminen Eduskunnassa ja muiden puolueiden panettelu omilla tekaistuilla tarinoilla on kuin Putinin ja Lavrovin sadut. Kaikki on läpinäkyvää. Ei ihme, että puolueen kannatus laskee.
SDP:n kannatus on matkalla kohti 10%:ia. - Anonyymi
It is OK. 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹 🌹
- Anonyymi
Demareista ei ole maan talouden korjaajiksi. Annetaan ilmaiseksi sitä ja tätä muistamatta sitä kuka sen maksaa. Ai niin, tietysti korottamalla veroja. Sipilän hallituksen jälkeen oli kaksi Demarivetoista hallitusta. Sen takia Suomen talous on tässä tilassa missä se nyt on.
- Anonyymi
Sit mennään taas takki levällään ja rahaa on.
- Anonyymi
Näinhän se on.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1714456Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä372504- 1562172
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161709- 811328
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241261Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https321173Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1451150Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.103935Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi
Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannanhoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.117867