Ja se ei ole kyllä paljon se.
Kuitenkin kolinportti ajetaan alas vuoden loppuun mennessä, tehkää lottonne ja ostakaa kaljanne muualta.
Juuan tasokkain ravintola suljetaan
12
463
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi erosen grilli on aina uunituore ja mehevä.
- Anonyymi
Kovat tuntui olevan sähkölaskut. Olisikohan tuon voinut pitää talvent kylmillään niinkuin kesämökit ja tehdä tili ainoastaan kesällä ??
- Anonyymi
Luovutan spermaa ja tili tulee joka viikko.
- Anonyymi
Ei vaikuta mihinkään: loton voi tehdä netissä ja kaljalavat saa kyytiin apteeki- tai kirkko matkalla. Piruako siellä tarviisi jokapäivä käydä haisemassa ja ohikulkijoita möllistelemässä!
- Anonyymi
Mukavahan se oli ahmovaaralaistenkin tavata muitakin ihmisiä kuin serkkujaan.
- Anonyymi
Ei syytä huoleen juukalaisilla, kyllä PKO rakentaa uuden juottolan. Se pitää mielellään huolen kansalaisten nestetasapainosta.
- Anonyymi
Nokipannukahvia ja makkaraa, se riittää ja laavulla! Tilalle voi rakentaa sen laavun. Paikalla kävisi muikunmyyjä ja marjanostaja. Kerran kuukaudessa pysähtyisi kauppamies: Kolme pakettia kahvia, ja ämpärissä kanervaruukku a20e. Niitä laavutarpeita näkyy märkänevän valtatien vasemmalla puolella eteläänpäin, joten kylätoimikunta: Hopii, Hopii!
- Anonyymi
tarkotatko vajaa 1km eteläänpäin kolinportilta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tarkotatko vajaa 1km eteläänpäin kolinportilta?
Pillu
- Anonyymi
Kilometrin päässä on vasemmalla valmis laavukylä, sinne vaan pippalot pystyyn!
- Anonyymi
Eikö tämmöisten valeuutisten levittämisestä jo pitäisi häkki heilahtaa
- Anonyymi
Eikö sinua siellä kyläjuhlissa sitten näkynytkään? Otappa pillerisi, jos oikeasti olet noin höynäytettävissä. Uskotko Paasilinnan kaikki kirjatkin todeksi? Voi, voi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922165Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669027Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785812Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215330Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294846Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.204702HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.794452Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804241"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760