Viime päivät olet ollut hyvin paljon mielessä. Tuntuu kuin olisit tehnyt pesän sydämeeni ja tullut asumaan luokseni. Tunnen koko ajan läheisyytesi, ja siitä pidän hyvin paljon, koska olemuksesi säteilee kauneutta ja raikkautta kaukaakin. Tunnen voivani hengittää, ja tiedän, että jos pääsisin nauttimaan seurastasi ja jutustelustasi saisin myös nauraa sydämeni pohjasta. Saat kaiken vihertämään ja kukoistamaan minussa, kuin uusi kesäinen aamu vihertävässä metsässä. Hymysi on uskomaton, se on kuin sanoma toivosta, jostain kätkössä olleesta hyvyydestä, josta toivon voivani saada ammentaa ja joka tuntuu puhuttelevan minua erityisellä tavalla. Sinut on kyllästetty asioilla, joista olen aina unelmoinut, mutta jonka en ole tiennyt olevan olemassa niin voimakkaasti sisintä koskettavalla tavalla. Olet luomakunnan ihmeellisin luomus. Amorin nuoli on osunut minuun kohtalokkaalla tavalla.
A-nainen, tämä on sinulle kirjoitettu
Anonyymi-ap
471222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Hyvin kaunis kirjoitus hänelle
Kaunista kerrontaa kultahippuseni❤️👩🏻🦳
Jos olisin laulu
hentonako soisin
vai runsaana, pauhaavana
Sävellä, sanoita minut
Tartutko hanuriini ☺️
Hauska 😅
💚💚
Olet opettaja ja kirjoitat jollekkin lapselle?
Nousiko fantasiat taas pintaan?!!
Ei ole opettaja mutta kuin sinun harhoissasi.
Sä näet noin kauniisti, koska olet itse kaunis. Olet vahva, kun uskallat tuntea. Toivon sulle hyvää, tuntematon.
Hän on vahva ja niin minäkin toivon.
Tuntemattomalle.
Naisen kirjoitus
Onko tämä Annika joku nuori tyttö kehen yritätte saada miestä ihastumaan? Luulen että hän voisi olla myös opettaja. Nii että ihan vanhanaikista naimakauppaa harrastatte täällä?
On se jännä että tänne joku pystyy runoilemaan tätä tuubaa. Tuntuu oikeesti tosi pahalta.
Oletko se palstan gubbe? Ja jos olet niin miksi sinä teet tätä tänne?
Kysyn vaan mielenkiinnosta ja sivusta.
Mistä syystä imellät?
Gubbe von Gubbelssonia imellyttää!
Enemmän kuin sivusta
Miksi kaipauksesta runoilu on mielestäsi tuubaa? Entä jos takana on oikea ihminen aidon kaipauksensa kanssa? Sen gubettelijan mielestä kaikki kaipauksesta kauniisti kirjoittavat ovat gubbeja, narsisteja yms.
No joo olihan viestissa feikin leima, mutta miksi se tuntuu sinusta pahalta? Jos joku leikkii, kannattaa vain ohittaa.
Ja pahoittelen, jos ap olikin tosissaan. Itselleni liian imelää, mutta jollekin ehkä ihan hyvä. Jokaiselle jtkn.
Eikös se ole tuubaa juuri täällä ja kuin imelletty perunalaatikko. Sellainen ällö.
Näistä nyt ei oikeesti tuu esiin ketään oikeaa ihmistä. Samaa provoilua aina vaan. Kalastelua ja imartelua. 🤔😖
Miksi juuri täällä? Tämä on ikäväpalsta. Millä tavalla joku oikea ihminen pitäisi esiin tuoda? Ei tänne voi eikä pidä laittaa koko nimeä eikä liian tarkkoja tunnisteita muutenkaan. Kirjoittaja voi olla myös nainen, mikä vaikeuttaa asioita.
Feikit on vaan feikkejä jotka kalastaa jotain itselleen täällä. En usko täällä mihinkään ns.aitoon ihmiseen. Täällä ei ole sellaisia. Kusetuksista on kokemusta.
Tää voi olla se palstan surullinen gubbe.
Hälle hyvää ja levollista yötä.
♡☆
On täällä aitojakin hmisiä. Minä olen aito, se on Jumalan tosi ja kirjoitan kun mietin joskus ihmissuhteiden kuvioita. Reflektoin tavallaan. Ja joskus on tullut fiksuja kommentteja myös. Ja sinä olet aito, kun tuollaisia mietit!
ikävä kyllä niitä trollejakin on ja niiden kanssa on oltava sitten varuillaan.
Saatat olla aito tai et oo.
Täällä jäät trolliksi tai tyhjäksi ihmiseksi.
Joka tapauksessa jäät tänne ja pysyt täällä ilman oikeaa yhteyttä.
Levollista yötä.
En minä ainakaan täällä yhteyksiä hae. Tykkään joskus lukea fiksuja viestejä ja kirjoittaa lähinnä itseni takia. Äijä jota mietin on osa irl päiviäni.
Yritin vain jotakin kivaa sanoa sinulle kanssa ihmiselle. Pahoittelen, jos se johti väärinkäsityksiin.
Kaunista ❤️
A-naisesi on onnekas
Teksti on imelä. Ja joku A -nainen olisi jostain syystä onnekas tämän kautta. No ei todellakaan.
Ehkä hän on itselleen Jumalan lahja 😜
Jonoon vaan kateelliset siitä. EHKÄ teitäkin joku joskus kaipaa ( 😂 )
Sellaista se on kun on niin ankea elämä monellakin, ei muuta osata kuin leukoja louskuttaa ja kateellisia paistaa niin kirjoituksista.
Äitin tissiä vaille jääneet täällä yleensäkin suurimman metelin nostaa jos ei joku heitä imartele.
Grow up hönöt!!
Me ainakin vaihdetaan kohta numeroita niin päästään viestimään ihan henk.koht.
Jää nämä palsta tanttarat keskenään harhoja kuvittelemaan.
Tämä Ap:n viesti oli kaunis ja tunnetta täynnä, positiivista sellaista!
Yksikään näistä negatiivisia kommentteja lähettävistä ei ansaitse yhtään iloa elämäänsä.
Eikä sitä heillä näytä edes olevankaan, joten synkkää jatkoa teille edelleen jokaiselle tulevalle vuodelle jonka elätte!
😈
Puheluiden kuuntelu on rikollista
Lopettaisit sen
Toivoo toivosi
Itse olet tanttara kun täällä höpiset itseksesi ja muita haukut. Onhan se hyvä että on unelmia sulla 🤭
En ymmärrä miten et näe ap viestin feikkiyttä? Vai teitkö sen itse? Onko tämä sellainen ns. Monologi.
Hyvää huomenta A-nainen! Toivottavasti tänään saat tehdä asioita, joista tykkäät.
Todellakin saan. Nään tänään vanhoja ystäviä ja käyn liikkumassa.
Teot kertovat totuuden
Ei sanat
En tiennyt löytäväni tänne palstalle. Mutta loppuuko nimesi O -kirjaimella ? tai E
unohda .anonyymi ap
Miksi ette ole yhdessä?
Tuo lause .. ” mutta” ja -”tiedän että”, paljastavat ettette voi olla yhdessä ja siitä ettet ole kertonut a-naiselle. Onko välissänne pitkä maasto, mitä pitkin et voi läpäistä?
Millä kirjaimella A-naisen nimi loppuu?
Nämä viestit ovat aina jollekkin annelille. Joskus sanoi tuo joka näitä kirjoittaa
Niinpä. onnea sille Annelille ja kirjoittajalle.
Aloitus ei ole Annelille. Kaikkea hyvää silti kaikille Anneleille!
Mikä estää sinua olemasta hänen kanssaan on vuosi 2024. ihmiset ovat avoinmielisiä.!
Mitä jos et tapaa häntä enään? . A-nainen on onnekas.
Kauheaa edes ajatella. 💔
onnea ja toivoin että löydätte toisenne.
eli näet häntä usein?
Tosi harvoin ja silloinkin ihan sattumalta. Juteltu ei olla muutamaan vuoteen. 😢😞
Olet mielessä koko ajan.
Samoinn.
En ole nainen. Eräältä mieheltä A-naiselle. 💘💙💚💛💘