Ei älkää väittäkö vastaan vastuuministerit ovat persuja. Purra ajaa Suomalaisen Hyvinvoiti Valtion alas.
Miksi nainen, joka on itse elänyt pitkään sossuntuilla tekee näin?
Petosjytky!!!
Persut ajavat Oulaskankaan alas
31
482
Vastaukset
- Anonyymi
Rupesi satamaan räntää, se on persujen vika, säätänä.
- Anonyymi
Ihme, ettei ole syytetty alueenpäättäjiä ministeriön tekemistä päätöksistä.
- Anonyymi
Savonlinnan kohdalla taisi tulla muutos, kun persua alkoi oma äänimäärä pelottaa?
- Anonyymi
Kepulaiset äänestivät Pohteen valtuustossa Oulaskangasta vastaan.
- Anonyymi
Sitä ihmettelen miten hiljaa on meidän aluevaltuutetut.
Kyllä ne varmaankin heräävät kun vaalit lähenee jatkosta on kysymys, vieläkö esiintyvät tk.n edessä . Luvaten kaiken toimivan 😅 - Anonyymi
Asiasta ei päätetä paikallisesti vaan ministeriö =persut päättävät mitä säilyy ja missäkin. MOT
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitä ihmettelen miten hiljaa on meidän aluevaltuutetut.
Kyllä ne varmaankin heräävät kun vaalit lähenee jatkosta on kysymys, vieläkö esiintyvät tk.n edessä . Luvaten kaiken toimivan 😅Ovat piiiitkällä kaljalla, sitten hakevat buranaa siltä, mikä sen nimi nyt on, ei muistu.
- Anonyymi
Eihän tämän hallituksen taustapiruille riitä mikään.
Kaikki palvelut pitää yksityistää.
Suurten pörssiyhtiöiden rahanhimo on loputon.
Kokoomus näyttää pitkää nenää kaiken ymmärtämättömille persuille. Persuille riittää, kun saavat hallituksesta käsin mölistä maahanmuutosta.
Kristillisillä on oma agenda jeesuksen kanssa.
RKP.lle kelpaa mikä tahansa, kun se saa ruotsinkielisille paremmat palvelut kun kantasuomalaisille.- Anonyymi
Persuista on tullut suuren rahan renkejä valtakunnan tasolla kuten meilläkin esim. Lauluräme.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuista on tullut suuren rahan renkejä valtakunnan tasolla kuten meilläkin esim. Lauluräme.
Kun niillä persuilla olisi edes järkeä..
Mutta nyt ne syyttää vieläkin edellistä hallitusta velanotosta. No ottihan ne, mutta oli korona ja Venäjän hyökkäys Natoon liittymisineen.
Mutta nyt ne ottaa Purran johdolla kahta hullummin velkaa, eikä ne älyä, että Kokoomus vetää niitä nenästä sen kun kerkeää, ja jounii rahat omille kannattajajoukoilleen. Siinä sivussa RKP saa omat kymmenykset. - Anonyymi
Aivan, nyt on se toimi menossa, kaikki yksityistetään, alkaa uudet orjamarkkinat Suomessa. Tuskin muuten onnistuu, ehkä hetken.
- Anonyymi
Persuilun lyhyt historia. SMP oli Vennamon tuote. Myöhemmin olen tajunnut, että ei se ollut niin naurettavaa porukkaa mitän aikanaan itse ajattelin. SMP:n raunioille Timo Soini perusti puolueen, joka sai osaksi heiman säälittävän Halmeen ansioista.
Sitten tuli Halla-aho ja kaappasi puolueen venäjämielisten rasistien puolueeksi. Vanha SMP:n porukka on ulostettu puolueesta ja siitä on tullut oikeistolainen ison rahan juoksupoika, vaikka vielä viime vaaleissa esitti muuta. Syntyi ns. Petosjytky.
Vieläkin sillä on kannatusta lähinnä rasistisissa piireissä. Heitä on yllättävän paljon. Mutta! Kansa kärsii persuista.- Anonyymi
Varjele mikä se Halmekin oli, piripää pyssyineen ja Soini leikki uskovaista pylly pystyssä jäljelle jäi persut, jotka miettii tai ei mieti.
Ei täällä kyllä ole mitään muutakaan.
- Anonyymi
Hölmö!
Persut (en ole persu) eivät ole syypää Oulaskankaan tuhoon, tähän liittyy paljon isommat asiat, kuten Oulun uusi sairaalan laajennus ja moni muu, meille köyhille kertomatta jäänyt asia.
Kepu on ollut osallinen kokoomuksen jälkijättöisissä bakkanaaleissa tähän asiaan. Uskokoon ken tahtoo, köyhät kyykkyyn ja kuopan reunalle, tässä on tiemme. Tavis ei pääse Tk- n baanalle, vai jäsenkirjan omaaville ukset avoinna.
Tsemppiä taaville.- Anonyymi
Nyt o persut hallituksessa, ja päättämässä asioista, ei siinä sen kummempaa.
Kokoomus ajaa yksityisten pörssiyhtiöiden valtaa terveydenhoitopuolella, ja kaiken ymmärtämättömät persut ei älyä, muuta kun pitää mölyä maahanmuutosta ja haukkua kepua, joka on ollut jokuusi vuotta pieni puolue.
Miten reilulla 10% voi olla nykysuomessa päättämässä mitään isoja asioita muualla kun harhaisten persujen lahoissa päänupeissa. - Anonyymi
Kepu ei ole nyt hallituksessa päättämässä. Kunnia niile joille kunnia kuuluu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepu ei ole nyt hallituksessa päättämässä. Kunnia niile joille kunnia kuuluu.
Niin, Iisalmessa yöpävystyksen kerätty kansalaisaloite.
Hallitukselle se luovutetaan , ja persut on suuri hallituspuolue.
Nämä pöljät propersut kuvittelee, että 10 % kepu voi tehdä mitään.
En tiedä, miten noihin propersuihin pitää suhtautua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kepu ei ole nyt hallituksessa päättämässä. Kunnia niile joille kunnia kuuluu.
Kepulle kuuluu Demujen kanssa kunnia Maakuntamallisotesta. Maakunnat ja kansa ylistävät ja kiittävät sitä pitkään ja hartaasti. Suurkiitos Jauhojengihallitukselle. Nyt on em. hallituksen jäsenten kiva pörräillä pitkin Eurooppaa vastuuta pakoillen.. Hi HI
- Anonyymi
Pohde päättäjänä ja pohdetta johtaa kepulaiset..ja soten teki kepu sillä susi! Joten kaikesta voi päätellä että kepulaisten vika!!!!!
- Anonyymi
Lyhyesti ja ytimekkäästi ilmaistuna. Kyllä, totta on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lyhyesti ja ytimekkäästi ilmaistuna. Kyllä, totta on.
Pohde saa rahoituksen valtiolta, ja rahaministeri on Purra. Onko vaikea ymmärtää.
- Anonyymi
Ja kansa ottaa riemuiten vastaan kaiken sen paskan mitä suustaan ulos suoltavat
- Anonyymi
Demujen/Kepuleiden masinoima Maakuntamallisote on otettu maakunnissa riemulla vastaan. Jauhojengihallitusta paljosta kiittäminen.
- Anonyymi
Nyt paljastui muillekin hallituksen tavoite siirtää varat yksityisille terveysjäteille.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010818164.html - Anonyymi
eikö s yksityistäminen ole se mitä hallitus ja ihan paikallis poliitikot ajaa nyt, tuleehan se tällekin kylille pörriäinen joka ottaa vastaan kun rahaa riittää, hammaspuolellahan se on ollut iät ja ajat. Joutaa hoitohenkilöstö lomille terkkarista, saavat mitä haluavat taitaa olla osa ihan päätoksiäkin tekemässä ollut asioista
- Anonyymi
Persujen ja kokkareiden kannatus romahtaa!!! Kyllä Kansa tietää.
- Anonyymi
Kyllä "kansan uutiset" tietää 🤣. Putinin pienet possut vinkuu 🐷🐷🐷
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä "kansan uutiset" tietää 🤣. Putinin pienet possut vinkuu 🐷🐷🐷
Kähärtääkö päässä noin pahasti. Voi laittaa siankin sylkemään.
- Anonyymi
Persujen ja kokkareiden kannatus romahtaa! Kyllä Kansa tietää!!
- Anonyymi
Joutuuko Purra taas elämään sosuntuuilla kuten teki 2004 - 2016?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joutuuko Purra taas elämään sosuntuuilla kuten teki 2004 - 2016?
Onko tämä mietiskely Kepujen vaalituvalta, Komunrannalta vai Namolta? PS. Riikka Purralla on ministerin palkka + puolet kansanedustajan palkasta siihen päälle ja kohta tienattu hyvä kansanedustajan eläke. Nyt saa kepuli vihertää kateudesta vapaasti.. Hi Hi HiH Hii
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956564Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096300SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614611Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien893512Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963471Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en653323Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103172Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02900Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31715Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema141297