Spankki ja puhelin

Anonyymi-ap

Miksi tunnistautuminen kirjaa koko ajan ulos? Kun menee kelan sivuille, pankin sivuille tai missä tarvitaan tunnistautumista, niin jos sen laittaa taustalle eli hakee vaikka liitteen muualta puhelimesta, pankki kirjaa heti ulos. Myös monesti joutuu laittamaan pariin kolmeen tai jopa kymmeneen kertaan kirjautumisen sisään mobiili spankki kautta, herjailee jatkuvasti. Missä ongelma?

1

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan pankista riippumatta tuo kännykässä tunnistautuminen ja maksujen maksaminen on tekniikkalaji. Se vaatii tekniikan osaamista.

      Mä melkein suosittelen mobiilivarmenteen hankkimista. Telia antaa sen "ilmaiseksi" liittymäasiakkaalle, Elisa ja DNA ottaa siitä parin euron kk maksun.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3394
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1994
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1729
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1387
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1125
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe