Tuplahuijaus kepulta

Kepunuoret ovat huijanneet hankkiessaan valtion jakamia tukirahoja ilmoittamalla jäsenmääräkseen 2640 oikea jäsenmäärä on 1320. Apurahaa olisi pitänyt saada 300.000 euroa, mutta huijauksen avulla summa nousi 600.000 euroon, Asian selvittely on alkanut ja voi mahdollisesti johtaa oikeustoimiin. Mikäs se sanonta olikaan, ai niin kepu pettää aina.
19262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Minkä kepunuorena oppii sen vanhana kepuna taitaa ☝️

Äänestä
  • Maataloustuet

    Äänestä

Kepu pettää aina.

Äänestä
  • Persut ja kokoomus ei ikinä, vaalien jälkeenkään.😄

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Persut ja kokoomus ei ikinä, vaalien jälkeenkään.😄

    Me perussuomalaiset emme hyväksy että suomalaisilta leikataan ☝️

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Me perussuomalaiset emme hyväksy että suomalaisilta leikataan ☝️

    Me emme leikkaa pienituloisilta. Sanoi irvikissa.

    Äänestä

Petoshan tuo on. Oikeus päättää minkämoinen petos.
Good luck bastards !

Äänestä

Kotimainen ruoka ei enää maistu miltään.👍

Äänestä
  • Kotimainen ruoka on huonolaatuista. Valitettavasti näin.

    Äänestä

Minkä nuorena oppii, sen vanhana taitaa, eipä ole hyvää tiedossa jatkossakaan.

Äänestä

Minkä nuorena varastaa sen vanhana omistaa.

T: Kepu

Äänestä

Vihervassulla taas isot murheet 😂 Taitaavat olla säälittäviä pikkuroposia sen rinnalla mitä kyseiset puolueet ovat kupanneet kaikennäköisillä valituksilla ja kehityksen/talouskasvun jarrutuksilla. On nuo maksaneet Suomen kansantaloudelle pikkuisen eri summia. Puhutaan useista miljardeista vuositasolla, plus kaikki muu.

Äänestä
  • Pitäs kepunuoret laittaa perusasioiden äärelle,eli perunankuorintaan,niin oppisivat uudelleen työnteon merkityksen.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Pitäs kepunuoret laittaa perusasioiden äärelle,eli perunankuorintaan,niin oppisivat uudelleen työnteon merkityksen.

    Onneksi Lieksan persut ovat niin rivakoita työntekijöitä, sanovat vain välillä, että työtön on aina voittaja.

    Äänestä

Tukisumako sekoittaa pään, mutta eikös papereiden tekoon ole ilmaista apua tarjolla.

Äänestä
  • Avun antajakin saa tukiaisia, että antaa apua. 😂

    Äänestä

Kepu huijaa kuten temari sepi..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kepunuoret ovat huijanneet hankkiessaan valtion jakamia tukirahoja ilmoittamalla jäsenmääräkseen 2640 oikea jäsenmäärä on 1320. Apurahaa olisi pitänyt saada 300.000 euroa, mutta huijauksen avulla summa nousi 600.000 euroon, Asian selvittely on alkanut ja voi mahdollisesti johtaa oikeustoimiin. Mikäs se sanonta olikaan, ai niin kepu pettää aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu