Scream psykopaattien lemppari

Anonyymi-ap

Scream leffat on aivan sairasta jenkkisekoilua ja suunnattu tyypeille, jotka sisimmässään nauttii tuollaisesta sairaasta tappamisesta ja veren näkemisestä.
Nämä leffat on väännetty kaikenlisäksi, oudoille tyypeille sairaaksi viihteeksi ja väännetty jopa pilailuksi. Kuten Scream 2 elokuvayleisö oikein hekumoi katsomossa ja nauroi ja pilaili kauhun kustannuksella. Jaettiin kammottavia murhiin liittyvää asua ja hohtavia pilailuveitsiä.
Sitä paitsi leffan naamarimurhaajalla oli ihmiseksi yliluonnollisia voimia, löytää aina uhrinsa ja selvityä kaikesta aika pitkään itse hengissä.
Hänen puheluitaankaan ei muka pystytty mitenkään jäljittämään.

Kuten ensimmäisessä osassa, oli kakkosessakin psykkoottiseksi murhaajaksi valittu melkein saman näköinen heppu = Mickey "Billya"muistuttava.
Hiukan Jack Nicholssonin näköinen. Sellainen liian ennalta arvattava psykopaatti. Muutenkin leffan kohtaukset oli niin ennalta arvattavia.
Aina siinä myös seikkailtiin ja pakoiltiin isoissa taloissa ja paikoissa.
Oli tilaa paeta paikasta toiseen naamiomurhaajaa. Murhaajan puukko lävisti paksuja oviakin kuin pahvia ym.luonnotonta.

Verellä mässättiin aivan sairaalla tavalla koko leffan ajan.
Mielenvikainenhan katsojan täytyy olla, jos pitää tälläisestä meiningistä ja tappamisesta. Tappamisella ja kuolemalla ei pidä leikkiä. Eikä sitä kannata pitää viihdyttävänä. Olen nähnyt niin monia, joille on käynyt huonosti, jos on alkanut pelleillä kuoleman kanssa. Esim. fanittamalla tälläisiä leffoja ja hullujen tekemiä rikoksia.

Pahinta tässäkin leffassa on se, että elokuvan ideana on, kauhuleffoista ideansa saaneet mielenterveyspotilaat, psykopaatit.
Eikö sellaisia sekopäitä ole ihan tarpeeksi ilman tälläisiä elokuviakin?
Kieltää kokonaan nämä leffat olisi pitänyt!

0

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

        Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
        Maailman menoa
        155
        2533
      2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

        En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
        Maailman menoa
        148
        2367
      3. Kirje, PellePelottomalle.

        Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
        Ikävä
        101
        1049
      4. Meni kyllä aika solmuun

        Meidän tutustuminen 😐
        Ikävä
        64
        891
      5. Sinua oli kiihottavaa

        Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
        Ikävä
        65
        819
      6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

        Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
        Maailman menoa
        274
        707
      7. Voi teitä naisia

        Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
        Sinkut
        85
        700
      8. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

        Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
        Kuhmo
        18
        697
      9. Martinan hevoset.

        Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
        Kotimaiset julkkisjuorut
        203
        680
      10. Hyvä meininki

        TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
        Haapavesi
        22
        648
      Aihe