Pari puutaloa on rusikoitu nurin Kuloisten päiväkodin ja Raisionjoen väliseltä
kaistaleelta. Nyt viikon aikana. Jokituvan talo annettiin lahota pystyyn ja siinä ollut sosialitoimen kokoontumis ja kuntoutustila vanhemmille ihmisille ajettiin alas. Mikä järki sellaisessa rusikoinnissa oli. Enempikin suurta tyhmyyttä. Järjen köyhyyttä. Varsin huonoa asiainhoitoa kaupungin päättäjien taholta. Ymmärrän toki että iso raha puhuu ja isoa rahaa on kummarrettava syvään. Kaupungin päättäjille tiedoksi. Ette ole oppineet ihmiselämästä mitään. Ettekä tule oppimaankaan. Sama koskee Raision sosiaalitointa. Luokaton.
Raisio moukaroi vanhoja puutaloja nurin
12
710
Vastaukset
- Anonyymi
Raision päättäjät tekevät vain työtään.
- Anonyymi
Töihin mars...
- Anonyymi
Etkö ole havainnut, että Raision johtajat haluavat pistää maa-alueet tuottamaan!
Kaikki rahoiksi. Sitten voidaan tehdä hankintoja, jäähallit sun muut. Raisio on suurempi kuin koskaan! - Anonyymi
Oliko nämä tontit ne Raision hankkimat arvotontit, joista oli lehtiiuutinen jokin aika sitten.
- Anonyymi
Myllyn taakse virkistysmetsäalueen reunalta talotonteiksi myyty nurkkaus.
Raisio täyttää kyläänsä
.. luontoalueet supistuvat. Mutta onko Raisiolle tullut mieleen , että se luonto, joka on tarkoitus jättää talopeltojen keskelle, ei riitä!
Väkeä lisää monimuotoisine harrastustoimineen, meneekö kauankaan siihen , että metsästä rakennetaan virallinen koirapuisto tai epävirallinen kumparepyöräilyreitti.
Ei riitä luonto enää.
Ehkä sitten jonkin ajan kuluttua jotkut muistelevat " tässäkin oli ennen...:
Rahaa tahkotaan... - Anonyymi
Raisio ei ole koskaan arvostanut luonto-arvoja.
- Anonyymi
Ne talot on pakko purkaa koska siihen tulee uusi silta.
- Anonyymi
Mikä ihmeen silta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä ihmeen silta?
Seksi-Silta tietenkin.
#Spermaraisio - Anonyymi
Risteys Raisioon uusi risteys silta vielä risteys tunneli tunkea johonkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Risteys Raisioon uusi risteys silta vielä risteys tunneli tunkea johonkin.
Jos totta puhutaan, uudella sillalla korvataan vanha huonokuntoinen ja tunnelilla ja siihen liittyvillä projekteilla rakennetaan keskustan liikenneympäristö käytännössä uusiksi. Kaipaako joku oikeasti nykyistä tiehimmeliä?
- Anonyymi
Rumimmat kaupungit top 5
1. Klaukkala / Nurmijärvi (taajama) 2. Kouvola 3. Jyväskylä 4. Pieksämäki 5. Raisio...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2613195Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.741254- 661183
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra180988Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:47886- 60856
- 47819
- 46745
- 40731
- 39698