Keisarin uudet uimahousut

Anonyymi-ap

Sastamalan Hallinto-Keisarit eli kaupunginvaltuusto ja -hallitus hymistelevät tyytyväisinä Sylväälle suunnitellun, koulun viereen ahdetun uimahallin suunnitelmista. Hallin, johon on ympätty aika paljon muutakin toimintaa kuin uimatouhuja.

Onneksi Hallinto-Alamaisten joukosta löytyy kuitenkin selvän näkeviä. Hallinto-Keisarin uimahousuista paistaa läpi pahemman kerran.

Nääs Sylvään nurkka on auttamattoman ahdas ja liian pieni paikka uimahallille. Alastomuuttaan loistaa myös esim. suunnitelman lasten allas, joka on koko vain murto-osa, mitä valtakunnallinen suositus ohjeistaa. Koska Sylvään tontti on toiminnolle aivan liian ahdas, eikä isompaa lasten allasta mahdu.

Hallinto-Keisarin ja Sastamalan kansalaisten kannattaa katsoa tarkempaan Iisan suuntaan. Kuten tarkkasilmäiset ovat jo tehneet. Siellä on tilaa ja sinne mahtuu myös hallin lisäksi myös uimareiden kulkuvälineet.

Hallinto-Keisarin uimahousuista pilkottaa rumasti läpi alamittaiset ja liian pienet tonttivehkeet. Pilkottaa sieltä muutakin rumaa.

https://alueviesti.fi/2024/10/26/rakennusarkkitehtiopiskelija-tekee- opinnaytetyonsa-sastamalan-uimahallista-monestakin-syysta-olen-sijoittanut-hallin-iisaan/

3

522

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Romukauppiaan uudet linnahousut

    • Anonyymi00003

      No sinne Sylväälle uimahalli kuitenkin nousee, parkkipaikat, mihin ne tehdään? Niistä ei ole ollut mitään puhetta. Asiasta toiseen, täällä jonkun päättäjän märkä toiveuni näyttää olevan punatiili. Tosi ruma Virastotalo keskellä kaupunkia ja lisää ollaan rakentamassa. Muuten entisen yökerho-osan voisi surutta purkaa ja siihen parkkipaikkoja.

      • Anonyymi00004

        Eihän nykyaikana enää tarvii kenenkään omalla autolla mennä uimahallille. Kunnan sisäisesti tiuhaan toimivat bussilinjat vievät kaikki uimahallille ja takaisin kotiin.

        Pitempimatkalaiset voivat tulle junalla rautatieasemalle, ja siitä edelleen bussikyydillä uimahallille.

        Näiden seikkojen vuoksi Sylvään uimahallille ei koskaan tulla rakentamaan, eikä sinne mahtuisikaan, parkkipaikkoja yli 10 henkilöautolle. Nämäkin paikat on tarkoitettu vain vammaisille.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      125
      1155
    2. 67
      1045
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      93
      823
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      77
      753
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      726
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      38
      686
    7. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      624
    8. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      22
      582
    9. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      37
      508
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      467
    Aihe