HALLITUS 2024...

Anonyymi-ap

Jatkaa kansan kahtia jakoa ajaessaan ihmiset pois kodeistaan kadulle kasvattamaan leipä- ja ruokajonoja.
Tämä narsistinen pullamössöporukka elää teemalla" kun minä haluan",
ei välitetä mistään muusta.
Ajattelin joskus olevan isänmaani demokraattinen, sivistynyt ja tasa-arvoinen maankolkka muiden pohjoisessa olevien maiden kanssa, mutta nämä "kun minä haluan"porukka päästettiin valtaan, niin olemme vajonneet alapuolelle arvostelun, verrattuna lähimpiin naapurivaltioihimme(ei venäjä)
On surullista katsoa köyhtyvää nälkäistä kansaa,
joka joutuu kerjäämään leipää.
Työttömyys rehoittaa, kouluissa ei osata opettaa, terveydenhoitoa saavat vain rikkaat,lapsille ei ole hoitopaikkoja, lainankorot nousevat, suljetaan museot ja vähennetään taiteiden ja kulttuurien varallisuutta.
Pyritään tuhoamaan pääkaupungin puistot ja joko myymään tai purkamaan historiallisia rakennuksia. Päivittäin uutisiin tulee tietoa, kuin varakkast ihmiset huijaavat ja varastavat kansan rahoja.
Väkivalta ja viha rehottaa ympäri maan. Naiset ja lapset saavat kärsiä tästä vihamielisyydestä enenevässä määrin, kun rahat ovat leikattu pois turvakodeista.
Viina on vapaata ja lapsethan voivat pureskella tupakkatyynyjä. Kaikki pahuus on saanut vallan. Kukaan ei osaa opettaa käytöstä, eikä huomioimaan toisia ihmisiä.

Näin olemme kuin Unkarissa, jonka päämies on ottanut lähes koko vallan /varallisuuden itselleen ja jakaa tietoasn EUssa.

Olemme kohta taas sotaa käyvä maa, jossa köyhät kuolee ja vammautuu, mutta meidän päättäjät todennäköisesti muuttavat muualle.
Ulos tällaiset typerykset pitäisi kammeta päättämästä kansan rahoista.
Päättäjät ovat niin oman haluamisensa pauloissa, etteivät ymmärrä seuraamuksien laajuutta.

20

366

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi sun harhaista valitusta ja dramatisointia.

      Ei vakuuta!

      • Anonyymi

        "Anonyymi
        2024-11-01 01:42:35
        Voi sun harhaista valitusta ja dramatisointia.
        Ei vakuuta!"
        ....................
        Persut kuuluu yhteiskunta luokkaan :
        Rahvas.
        Ne tönii leipäjonoissa.


    • Anonyymi

      OrpoPurran hallituksen tunnussävelmä: mikä on kun taidot ei riitä, mikä on kun ei onnistu.
      Sössimiseksi on mennyt koko touhu. Konkurssit lisääntyneet, työttömyys lisääntyy, köyhyys lisääntyy, velka kasvaa jne. Sote yritetään väkisin sotkea, jotta veronmaksajien rahat saataisiin siirrettyä yksityisille terveysjäteille eli niiden omistajille. Duunarit yritetään saada lähes orjiksi. Kuka oli niin tollo, että tuollaisen hallituksen halusi?
      Mistä ihmeestä tuo Orpo on saanut päähänsä, että heillä on hyvä hallitusohjelma? Ei todellakaan ole.
      Jos Orpo haluaa lukea hyvän hallitusohjelman, niin menee lukemaan sen ohjelman, jonka Rinne Sipilä rinnallaan esitteli aikoinaan Oodin aulassa.

    • Anonyymi

      Kansan kahtiajako alkoi Marinin toimesta, fakta joka ei muuksi muutu.

      • Anonyymi

        Marin on ollut kaikkien aokojen paras pääministeri.
        Vaikeissa olosuhteissa asiat hoidettiin.
        Hän on nuori, kaunis ks älykäs nainen, jolle maailman ovet avautuivat.
        Koska hän on nainen ja suomalainen, niin hän ei tältä sivistymättömältä ja tyhmän kateelliselta kansalta saa arvostusta työstään .
        Toisin olisi, jos hän olisi missi tai mies.
        Tämä on tosiasia, eikä muuksi muutu.
        Maailman työt ja vastuut ovat aina olleet naisten hoidettavina.
        Näin on edelleen.

        Miehille tärkeimpiä asioita ovat olleet naisten kehot ja asusteiden vahtaaminen, sotiminen, autot, kilpailut, muiden määräileminen sekä oman itsensä kehuminen ja pitäminen muiden yläpuolella.
        Tämänkin asian todistaa historia.
        Miehet lisäävät myös kärsimyksiä
        lapsia kohtaan, kuten sanomalehdet ovat kirjoittaneet. Tämäkin on tosiasia, joka ei muuksi muutu.


      • Anonyymi

        Tämä nykyinen sontahallitus verrattavissa göppelsin joukkoihin


      • Anonyymi

        Tämä typerä hallitus tekee maastamme kerjäläisten valtakunnan


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kun Punavihreät pääsee valtaan niin haluaa määrätä sen mitä saamme syödä, millä lailla meidän kuuluu liikkua ja elää.

      • Anonyymi

        Valta on merkityksetön.
        Tasa-arvo on odotus jonossa.


      • Anonyymi

        Niinhän tämä orpo purra katastrofi tekee


    • Anonyymi

      Aloittaja on tyypillinen sosialisti, kaikki syy on päättäjissä ja järjestelmässä. Uusavuttomuus synnyttää valtavan virkakoneiston joka imee kaiken elinvoiman yhteiskunnasta. Ajatelkaa että 5,5 miljoonaisesta kansasta 900k on töissä järjestelmässä, siinä on puolet liikaa.
      Valta olisi saatava hyvin koulutetuille yksilöille, perheille, suvuille, yhteisöille ja kansalaisjärjestöille (ilman yhteiskunnan tukea oleville) eli pois järjestelmältä.
      Suomi väistämättä joutuu IMF:n valvontaan jollei maailmankaupassa tapahdu jotain järisyttävää muutosta. USA:n, Saksan ja Ruotsin olisi äkkiä saatava asiansa kuntoon muutoin Suomen käy köpelösti.

      • Anonyymi

        Maamme hallitus on saatava pikimmiten vaihtoon ja yritystuet pois ja yhteisövero 27%:Iin ja varallisuusvero takaisin


    • Anonyymi

      Ulmaalaiset juoksee joka päivä seurakuntien leipäjonoissa. Vaikka on isommat kelatuet ,ja avut kun suomalaisilla

    • Anonyymi

      Suomi on surkea paikka

      • Anonyymi

        Suomesta tulee surkea paikka nykyhallituksen toimesta


    • Anonyymi

      arto satonen on sastamalan k kauppiait
      siksi k kaupat ja k raudat ovat osto boikotissa

    • Anonyymi

      Kokoomus ja persut +oppiisä ek MAAMME HYVINVOINTIVALTION TÄYSTUHOT

    • Anonyymi

      Velat on maksettava , siinä ei auta oikea poliittinen vakaumus eikä maailmoja syleilevä matutuskaan .. ja kaikkea hyvää ei kaikille riitä , siitä pitävät huolen turvotetun , paisutetun ja ylettömiin lihotetun julkisen hallintohimmelin elätit jotka jatkavat itse laatimiensa irtisanomissääntöjen suojaamina viroissaan , kuka "mersuillen" pitkin kotimaata , kuka lennellen kaukaisten virkapaikkojensa , kotimaan ja aurinkorantojen "lomaparatiisien" väliä .. Karsimisen varaa olisi mutta kuka muistaa seuraavissa vaaleissa nämä joiden mielestä oman maan etu ei olekaan ensimmäisenä ja tärkein ?

    • Anonyymi

      2019 alkoi tuhotyö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      37
      2071
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      182
      1500
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      94
      1401
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      142
      1209
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1108
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      135
      1050
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1000
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      960
    9. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      894
    10. Mukavaa keskipäivää

      Hyvää huomentakin 😊💛❤🔆2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣
      Ikävä
      250
      886
    Aihe