Verokriittiseksi puolueeksi itseään tituleerannut Perussuomalaiset -puolue on nostamassa jälleen veroja. Kaikkein merkittävin veronkorotus oli arvonlisävero, jota korotettiinkin kerralla 1,5%. Nyt on vuorossa tupakkavero. Maapohjan kiinteistöverotus kiristyi. Ja moni muu vero.
Yllättävän kova himoverottaja on PS puheisiin näden.
Perussuomalaiset rakastavat veroja
25
235
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä tuo vihervasureita koske, muut elättävät heidät edelleen, olipa veroprosentti mikä hyvänsä, mitäpä siis nillitätte?
- Anonyymi
Tyypillinen kelapersun kommentti. Tuliko suoraan kaljabaarista?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyypillinen kelapersun kommentti. Tuliko suoraan kaljabaarista?
Tuo tuli ihan ministeritason BAARISTA.
https://yle.fi/a/3-12583574
- Anonyymi
tupakka aski 13e muistan kun oli 1,5e noussut enemmän kun asuntojen hinnat vai mitä samppanja demari 🤣
- Anonyymi
Muistan vasuhallituksen/kepun paperittomien täysihoidon, elinikäisen velaksi.
https://stm.fi/paperittomien-terveydenhuolto Anonyymi kirjoitti:
Muistan vasuhallituksen/kepun paperittomien täysihoidon, elinikäisen velaksi.
https://stm.fi/paperittomien-terveydenhuoltoMeinasitko, että jos ihmisellä on kulkutauti niin se jätetään hoitamatta. Sen seurauksena se tarttuu muihin ihmisiin. Sehän se vasta kalliiksi tulee.
Mutta kyllähän sitä mielellään sairastaa, kun tietää jätetään hoitamatta muut velaksi! Näinhän se persulogiikalla menee.
- Anonyymi
Nuo korot ei koske kaikkia, vaan suomalaisia veronmaksajia ei tuensaajia.
https://yle.fi/a/74-20050409- Anonyymi
Niin mikä noista on valetta, on noissa myös yle-vasun tutkittua tietoa, vituttaako totuus vasua.
- Anonyymi
Älä itke iines kyllä sinä sinimusta ap saat vassarihallituksen kohta takaisin. Joka korottaa kaikkia veroja ettei tarvitse ottaa niin helvetisti lisää velkaa siihen, ettei Etiopialaiset lapset itke nälkäänsä. Lindtmanin hallituksen ensityönään vesitellessä persuhankkeita Orpon hallituksessa esim. ottamalla miljardin lisävelkaa kehitysapuun minkä lisäksi tietenkin avaavat itärajan mamuille jne. Vitsin kliimaksina se, että kun huulipuna2 palauttaa Suomen takaisin Ruotsin tielle sinä sinimustien somesaastevastaava itket persujen perään. Jotka istuu oppositiossa kannatuksen kasvaessa sitä mukaan mitä enemmän vassarihallitus mamuja halailee jne jne.
- Anonyymi
Joo persut on kaikessa vain kriittisiä. EU -kriitiset persut vähän kritisoi EU:ta, mutta eivät missään nimessä aja Suomen EU eroa.
Maahanmuuttokriittisyydessä sama homma. Juuri mitään ei lopulta tehdä. Ollaan vaan kriittisiä.- Anonyymi
"Rajalaki läpi. Kippis sille"
https://pbs.twimg.com/media/GSSeH7RXoAAKicf?format=jpg&name=small
ps. Missä teidän sinimustien kiristykset mamupolitiikkaan viipyy? 🤭 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Rajalaki läpi. Kippis sille"
https://pbs.twimg.com/media/GSSeH7RXoAAKicf?format=jpg&name=small
ps. Missä teidän sinimustien kiristykset mamupolitiikkaan viipyy? 🤭Marinin hallitus esitti rajamenettelyä, mutta lakiesitys kaatui, koska eduskunta ei ehtinyt käsitellä sitä ennen vaaleja.
Sen sijaan rajavartiolakia Marinin hallitus uudisti.
Sen ansiosta nykyinen Petteri Orpon (kok) johtama oikeistohallitus on pystynyt sulkemaan kaikki itärajan rajanylityspisteet sen jälkeen, kun Venäjä alkoi tuomaan suuria ihmisjoukkoja rajalle.
Marin piirsi nuotit, persujen ei tarvinnut muuta kuin soittaa.
- Anonyymi
Olisiko jotain muuta keinoa rahoittaa tällaista tukimyllyä, kuin verot ?
- Anonyymi
Alv:n nosto ei tuonut lisätuloja valtiolle:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c86dc9d7-e1cc-49a2-808a-a62b15f8561b
Keinona on ostovoiman parantaminen luopumalla vientivetoisesta palkkamallista, irtisanomisen helpottamisesta, osa-aikatyön hyödyttömyydestä ym. Satu-setä Satosen uudistuksista.
Ilman ostovoimaa ei ole kasvua!
- Anonyymi
Hyvin voivat vielä veroja nostaa, uusiakin toteuttaa.
- Anonyymi
Persuaate kumpuaa kommunismista, joten tottakai persut haluavat korottaa koko ajan veroja.
- Anonyymi
Vai komm unisti se sinun Soinisi onkin ap? Ilmankos sinä ol
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai komm unisti se sinun Soinisi onkin ap? Ilmankos sinä ol
Vai kommunisti se sinun Soinisi onkin ap? Ilmankos sinä olet niin epäisänmaallinen Natoa vastustava mamuja halaava ääliöoikeistolainen putinisti,,,😂😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai kommunisti se sinun Soinisi onkin ap? Ilmankos sinä olet niin epäisänmaallinen Natoa vastustava mamuja halaava ääliöoikeistolainen putinisti,,,😂😂
Perussuomalaiset on vasemmistopuolue
https://juhanavartiainen.fi/2019/perussuomalaiset-on-vasemmistopuolue/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaiset on vasemmistopuolue
https://juhanavartiainen.fi/2019/perussuomalaiset-on-vasemmistopuolue/Ei taida olla, koska varastaa kansalta jakaen saaliin rikkaille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaiset on vasemmistopuolue
https://juhanavartiainen.fi/2019/perussuomalaiset-on-vasemmistopuolue/Vartiainen on seonnut nakuillessaan.
Tämä aloitus osui ja uppos. Varmaan inhottaa jäädä rysän päältä kiinni, kun paljastuukin oma lempipuolue himoverottajaksi.
- Anonyymi
Puuppaako kimmiä lantaloordi? Se reppana,,
Anonyymi kirjoitti:
Puuppaako kimmiä lantaloordi? Se reppana,,
En tiedä. Mutta miten se perussuomalaisten verokriittisyys?
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191642En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262