Loiko pankki mahdollisuuden rikastumiseen?

Anonyymi-ap

Omaiset epäilevät, että pankki oli vahvasti mukana ja mahdollisesti maksamassa asianajajat toimimaan tavalla, jossa heidän virkailijan epäilty lainvastainen toiminta ei paljastuisi , mahdollisti lenkkikaverille yli miljoonan euron edunsaannin, tekemällä sairaalle miehelle varainhoitovakuutuksen., merkitsemällä lenkkikaveri edunsaajaksi? Paljonkohan lenkkikaveri maksoi pankkivirkailijalle tai sai toimistaan palkkiota? Poliisin epäily omaisille ,eihän se ole sitä ilmaiseksi tehnyt! Huippu asiantuntijat ovat todenneet, että ko asiaan liittyy vääjäämättä useita rikoksia, joista molemmat edunvalvoja valtuutetut ovat merkittävästi hyötyneet.

3

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä Pyhäjärven Optian johtaja V.P ei päästänyt omaisia vainajan tallelokerolle, kesti 7 viikkoa, keksi ja siirsi sinne pääsyä 3 eri kertaa. Viimein asia paljastui. Onneksi tämä ”kyrpä” ei enää ole optian palveluksessa. Vielä kun laittaisivat ulos tämän sijoitus neuvojan, voisi Optian luotettavuus säilyä? Hyvä pankki ja vielä kun maksaa yhteisöveronsa Ylä-savoon. Isännöitsijät tutkikaa asia, se on teidän tehtävänne. Rötösherrat ja vanhuksia pettävät linnaan!

    • Anonyymi

      Hirveetä on, jos on puoletkaan totta...

    • Anonyymi

      "Huippuasiantuntijoiden" lausunnot pitäisi saada kirjallisina,
      samoin mahdolliset viranomaisten lausunnot.
      Tupakkapuheet eivät riitä,
      paitsi korkeintaan kuppiloiden pöytäporukoille...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      273
      3401
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1693
    3. 68
      1259
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1087
    5. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      1071
    6. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      58
      1051
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      51
      1000
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      971
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      827
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      51
      815
    Aihe