Nämä ratikat ja vastaavat katujen tönkämiset eri kaupungeissa tekee kaupungeissa elämisestä yhtä helvettiä ja vievät myös yrittäjiltä asiakkaat.
Vasta muutama vuosi sitten avattu kebabbiIa piti sulkea.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000010807394.html
Katuremppa vei kebabbiIan
10
146
Vastaukset
- Anonyymi
Hotellihuoneen sai ulkomailta kadun vierestä , kun oli remppa kadulla .
- Anonyymi
Vaikka hakisivat helikopterilla kotipihasta, en lähtisi Helsinkiin yhden kepapin takia
- Anonyymi
Mutta vain Tampereella...
- Anonyymi
Aloittajan sormi selvästi tökännyt väärään kohtaan, koska Hellsingi ei ole Tampere.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittajan sormi selvästi tökännyt väärään kohtaan, koska Hellsingi ei ole Tampere.
väärille palstoille postaaminen ennemmin tapa kuin vahinko
- Anonyymi
Valitse katu tai kebab.
- Anonyymi
Rasismia !
- Anonyymi
Siis Tampereen ratikka pakotti helsinkiläisen ravintolan muuttamaan Kalliosta Alppiharjuun? Kauheeta!
- Anonyymi
Kuten varoiteltiin, niin ratikka aiheuttaa täystuhoa laajassa mittakaavassa. Onhan se ajanut jopa Suomen valtion ikuiseen velkavankeuteen.
No tätä saatte, kun kokoomusta äänestätte. Kurjuutta loppuelämäksenne. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuten varoiteltiin, niin ratikka aiheuttaa täystuhoa laajassa mittakaavassa. Onhan se ajanut jopa Suomen valtion ikuiseen velkavankeuteen.
No tätä saatte, kun kokoomusta äänestätte. Kurjuutta loppuelämäksenne.Nyt on joku aivotoiminnan häiriö että kaikki on saatu mahtumaan samaan lauseeseen ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4295021Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1262053- 1461700
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751385Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151336Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔801231Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise181229Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään701148- 701128
- 381060