Niin onko se nyt sellainen että siellä ryhmässä pitää käydä? Ja lopettaa juonti.. no tämän jälkimmäisen käsitän kyllä, jos siihen osallistuu, mutta entäs jos se ei enää huvita?
Tästä AA toiminnasta
8
656
Vastaukset
- Anonyymi
Jotkut hyötyvät AA:sta, mutta ei se ole jokaiselle se oikea juttu.
Ihmiset voivat päästä alkoholista eroon erilaisin keinoin, yksilöllistähän se on, mikä kenellekin on hyväksi.
Tuskin ketään pakotetaan käymään AA:ssa, se on ennemminkin vapaaehtoista. - Anonyymi
Vastoin vallitsevaa luuloa jokainen on ensisijassa itse vastuussa itsestään.
- Anonyymi
Kukaan ei sinusta väkisin tee raitista. Vaikuttaa siltä että pian sinä juot itsesi hengiltä
- Anonyymi
Itse käyn AA.ssa pitääkseni nupin kasassa. Se tasoittaa tietä viinasta erossa pysymiseen. Joillekin edellä mainittu on tarpeetonta, mulle taas tarpeellista. Olen raitistumisessani alkumetreillä. Aika näyttää miten jatkossa tulee menemään.
- Anonyymi
Siinä ei ole mitään menetettävää, jos keräät itsesi niskasta kiinni ja ihan oikeasti tulet kokoukseen. Ainahan sieltä voi häipyä, jos ei huvita ja haluat jatkaa elämäsi ja läheistesi tuhoamisista.
- Anonyymi
Sinä laitat kummallisen yhtäläisyysmerkin AA-ryhmissä käymisestä luopumisen ja ryyppäämisen jatkamisen välille.
Tuossa edellä on parissakin viestissä todettu hyvin, että yhtä ainoaa oikeaa tapaa raitistumiseen ei ole.
- Anonyymi
Saako korvausta jos Jumala mainitaan?
- Anonyymi
Ei siitä saa, koska sen tietää etukäteen, että siellä se voidaan mainita. Ja jos ei halua kuulla, on parempi olla menemättä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611471IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3567833Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut872654Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?952185Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1402056Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61611- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521054Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26898MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782