Miten ihmeessä yhtä lyhyttä puunkaato shorts videota on katsottu yli 30 000 000 (30 milj) kertaa?
Miten tuo temppu on tehty, tietääkö joku konstin?
Kysymys tubettamisesta
14
351
Vastaukset
- Anonyymi
Kävin pitkän keskustelun tekoäly Capilotin kanssa koska ihmettelin itsekin miten omia Youtube shorts videoita katsottiin Intiassa ja Indonesiassa asti mutta tänään videoni näkyvät vain Suomessa ja katsojamäärä vaihtelee videota kohti 450-600 kerrassa.
Mutta kun short syöte näkyi Intiassa niin katsoja määrät vaihtelivat 500-10 000 välillä per video. - Anonyymi
Capilot, nyt minulle tuli oikea ongelma. Meidän Skoda ##### vuosimalli #### auton ilmastointilaite ei lämmitä.
Ilmastointilaitetta on merkillisessä ja merkittömässä
korjaamossa ohjelmoitu ja säädetty jo yli 1000 euron arvosta mutta silti laite ei lämmitä Skodan sisätiloja, vaan ainoastaan säätäjien pankkitiliä.
Mikä olisi sinun ohje miten meidän pitää toimia, ollaan vanhoja ihmisiä ja tarvitaan talvella lämmintä autoa koska bussit eivät maalla kulje.
Siinä oli Copilotille kysymys joka jumitti Capilotin älyneulan samaan uraan kuin ilamastointilaitteen korjaajillakin.
Eli ei tiennyt hölynpölyä missä vika kun lämpöä ei tule, opasti vain pyörittämään Skodan nappuloita nappuloita nappuloita nappuloita nappuloita nappuloita nappuloita .... - Anonyymi
Seuraavaksi kysyn pitääkö pihapuuta työntää vai vetää kun pihapuuta kaataa?
- Anonyymi
Yli 30 000 000?
Paljonko se on vanhoissa markoissa?- Anonyymi
Yksi miljoona= 1 000 000
10 miljoonaa =10 000 000
30 mijoonaa= 30 000 000
36 mijoonaa= 36 000 000, vanhassa ja myös uudessa rahassa.
- Anonyymi
Pääasia, että kaatuu.
- Anonyymi
No se nyt on varma, että pystyssä oleva puu tyvestä poikki sahattuna johonkin suutaan kaatuu jos ei ole kiinni oksistaan toisissa puissa tai jossakin muussa.
- Anonyymi
Sille jutulle on nimi ja se on ammatti taito 🤗
- Anonyymi
Senhän saa itse loopille.
- Anonyymi
Totta kai jokaisella ammattilaisella on omia kykyjään vastaava ammattitaito.
Vuosikymmeniä sitten puunkaatajan ammatti oli ammattien arvostuksessa ammattien pohjasakkaa, kansallinen häpeä.
Eiköhän se jätkä ole jätkä tänäkin päivänä.
Kun itse menin 80-luvulla Kiuruveden metsäkouluun niin oman kylän metsätöistä vapaaksi päässeet entiset metsurit kyselivät, että et kait sinä maatilan poika jätkien kouluun mene.
- Anonyymi
xiruu xiruaah
- Anonyymi
Paljonko lienee ylä-savolaisten vahuuseläkkeellä olevien metsureiden keskimääräinen eläkkeen pienuus?
- Anonyymi
1100€ netto,30 vuotta kuitenkin tuli tehtyä ammatikseen ja 20 vuotta muuta .
paikallinen mv eanoi tienaavansa maatilaeläkkeellä 4000€, mutta onhan hänellä viljelijänä raskaampaa kuin metsurin homma ja valtavat paineet ja ei kuule nukuta päivisin eikä ajella "ostoksilla" työaikana.
slaava mv!
- Anonyymi
Metsolan juntturako se videolla riehuu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33511253IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3517757Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut852423Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862117Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1391975Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61591- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521044Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26878MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772