Mitä lääkettä/lääkkeitä syöt pahaan ahdistuneisuuteen?

Anonyymi-ap

Onko auttanut nopeasti ja onko pitänyt kokeilla useita lääkkeitä?

8

591

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://www.youtube.com/watch?v=VuPx76LCAAM
      Esim tätä. Ahdistuneisuus johtuu jostakin. Suurin pettymys ja ahdistuneisuuden syy on omat odotukset jotka olivat liian suuret. On hyvä laskeutua alas ja olla vaan ihan tavallinen ihminen. Hymyillä ja olla ystävällinen ja auttavainen. Kokeile. Yllätyt.

      • Anonyymi

        Ahdistus on autonomisen hermoston aikaan saannostaan ei se mitenkään hellitä jos on vaan ihminen , se tulee ja menee ja on todella työlästä kun se on päällä . Siis jos ihminen pystyisi itse ohjailemaan autonomista hermostoa niin ahdistusta ei olisi edes olemassa, vaan kun sitä ei tahdon voimalla ohjailla . Menee toki aikanaan ohitse lääkkeet ovat hyvä apu hoidossa .
        Ja ei ole hengen vaarallista liioin vaikka potilas voi olla niin ahdistunut että pekålkää siihen kuolevansa. Vaan siihen ei kuole se vaan on ilkeä tunne


    • Anonyymi

      Minun pakko syödä albratsolamia,muu ei auta,syönyt vuosia,kun irti en pääse!

      • Anonyymi

        Vaihdata lääke toiseen


      • Anonyymi

        Samoin täällä,ei mukavaa ja lääkkeiden välillä tulee silti kovia ahdistus kohtauksia .lääkäri suositteli annoksen nostoa ,mutta koitan tulla toimeen tällä 2mg.vrk.Toinen lekuri taas ois katkaissut kertaheitolla ja tilalle toinen bentzo ,en oikein sitäkään ymmärrä,mitä hyötyä siirtyä toiseen koukkuun??


    • Anonyymi

      Ahdistuslääkkeet eivät auta ” nopeasti” vaan se ottaa aikaa , siis vähitellen näkee että paranee. Se koettelee kärsivällisyyttä .minä en oikein muista kaikkien lääkkeiden nimiä
      Mutta kun kerrot lääkärillesi ihan kuten koet elämäsi nyt niin hän kirjoittaa oikeita lääkkeitä sinulle sopivia oireittesi perusteella. Koskaan ei voi joku toinen potilas selittää mitään lääkkeistään kaikki kokevat lääkityksen eri tavalla , eikä ei edes sairautta voi verrata toisen kanssa sekin on yksilöllistä .joten muutaman viikon päästä aloituksesta alkaa paraneminen sen tulet itse huomaamaan .
      Moni pitää päiväkirjaa ja siitä sitten verrata miten oli edellis viikolla , sillätavalla alkaa huomaamaan että on parempi kun edellis viikolla . Monet tekevät hengitys harjoituksia joista saavat lievitystä , toisillekin musiikki lievittävää , joku istuu ja kirjoittelee pikku tarinoita elämästään ja ei muistakkaan että on sairas kun pääsee kirjoittamisen alkuun .

    • Anonyymi

      Opamox 15 mg 15 tablettia, rauhoitti kyllä hyvin, kun oli todella ahdistunut olo.

    • Anonyymi

      No, liikunta auttaa yleensä, varsinkin luonnossa. Menet ensin vaikka vartin, ja pidennät. Pitää huolehtia myös ravitsemuksesta. B-vitamiinit voivat auttaa. Ja jos luonnonmukaista lääkintää etsitään, niin luomu tee voi auttaa, samoin kamomillatee (kaupasta), ruusunjuuri (Lifestä ym. netistä.). L teanniini on on rauhoittava, sekä aivotoimintaa parantava aine, jota saa teetä juomalla, ja ihan myös erikseen luontaistuotteista. Tee ostoksilla on tärkeä pitää huoli huoli laaduukkaasta tuotteesta, koska teessä on paljon väärennöksiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      43
      2297
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      242
      2109
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      111
      1558
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      144
      1291
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1237
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      139
      1134
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      27
      1117
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1019
    9. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      65
      983
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      960
    Aihe