Siinä on vaan ero, että ei mahdollista sitä valvoa ja muutenkaan mahdollista,propakandakin tehokkaampi,on nähty !?
Suomessa syytrtään vaaleihin sekaantumisesta ja itse siinä pahin häirikkö !?
Paslkahousu ja yhteiskunna elätti,hakkeroi taas !?
Moldovan vaalit voitti lännen ehdokas, valtavalla vale propakandalla,että Venäjä osti äänestäjiä !?
5
182
Vastaukset
- Anonyymi
Siis nyt jauhat sellasta valhetta itse ettei mitään rajaa! Suomi ei sekaannu toisten vaaleihin ja mitä venäjän sekaantumiseen tulee, niin se on TOTTA! Venäjä roistovaltiona todellakin sekaantuu ja on sekaantunut muiden vaaleihin.
- Anonyymi
Se on todellista ja tehokasta lahjontaa, niin Neuvostoliittoki pilkottiin ja jopa annettii vaalimainontaan, lännestä jättisummia,ennen kuin estettiin !?
- Anonyymi
Trumpin voitto olisi suurempi,ilman läsimediain propakandaa,tappavan demokratian hyväksi !? On arvoitus jatkaako Urainan sotaa, pettämällä Zelenskin tavoin,se nähdään !?
- Anonyymi
Siihen osallitui meidän häpeälliset Mediatkin ja täydellä panoksella,koskahan tähän puuttuisi kansainvälinen oikeus,mutta seki korruptoitunut !?
- Anonyymi
Sellainen on tämä krietillinen kansa,puuttuu kain rynnäkkökivääti, Kirjon rististä !?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk1589884Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi29501Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1307980Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2617508Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1236167Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k875967Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j535779Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit944851Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja143917Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist541454