Edunvalvonta

Anonyymi-ap

Jos mulle on haettu edunvalvonta jatko onko mun pakko hyväksyä tai allekirjoita jos ei halua.

6

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos sinulla on edunvalvonta, niin sinulta ei kysytä mitään. Jos menet allekirjoittamaan jonkin paperin, niin se on sama kuin vessapaperi. Ihan turha.

    • Anonyymi

      Enemmän kuin suotavaa jatkaa sitä.

    • Anonyymi

      Eutanasia Sveitsissä jos rahat riittää?

    • Anonyymi

      Harva edunvalvontaan asetettu saa sitä purettua. Joku on jo aiemmassa vastauksessa maininnut, että edunvalvonnassa olevan allekirjoitus on yhtä kuin likainen vessapaperi.

      Jos Suomessa on n. 300000 taloudellisesti huonossa asemassa olevaa, niin kuinkahan paljon heissä on sellaisia joilla aiemmin asetettu edunvalvonta olisi ollut hyväksi. Tuo 300000 on aika vakio. Ongelmat ratkeaa osin kuolemien jälkeen ja kokoajan tuo ratkenneen ongelman tilalle tulee uusia. 300000 ihmisen joukossa on paljon muutamien satasten velkoja, mutta myös useitten kymmenien tuhansien arvoisia ongelmia. 300000 ihmisen ongelmien säteily voi olla jopa 500000 ihmistä koskeva joista osa on myös ikänsä puolesta vajaavaltaisia.

      • Anonyymi

        Luin aloituksen uudelleen ja tajusin mistä on kyse. Jos ihminen asetetaan käräjäoikeudessa edunvalvontaan niin ei sitä päätöksen jälkeen enää edunvalvontaan asetetulta sen isomman allekirjoituksella vahvisteta.

        Omaa elämääni mietin olisiko maailma toisin.


    • Anonyymi00007
      UUSI

      Koskaan ei ole pakko allekirjoittaa mitään, jota ei hyväksy!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      437
      5503
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      173
      3295
    3. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      9
      3154
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      98
      2821
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      71
      2188
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      44
      2138
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      52
      2094
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      91
      1843
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      12
      1571
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      17
      1453
    Aihe