Edunvalvonta

Anonyymi-ap

Jos mulle on haettu edunvalvonta jatko onko mun pakko hyväksyä tai allekirjoita jos ei halua.

5

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos sinulla on edunvalvonta, niin sinulta ei kysytä mitään. Jos menet allekirjoittamaan jonkin paperin, niin se on sama kuin vessapaperi. Ihan turha.

    • Anonyymi

      Enemmän kuin suotavaa jatkaa sitä.

    • Anonyymi

      Eutanasia Sveitsissä jos rahat riittää?

    • Anonyymi

      Harva edunvalvontaan asetettu saa sitä purettua. Joku on jo aiemmassa vastauksessa maininnut, että edunvalvonnassa olevan allekirjoitus on yhtä kuin likainen vessapaperi.

      Jos Suomessa on n. 300000 taloudellisesti huonossa asemassa olevaa, niin kuinkahan paljon heissä on sellaisia joilla aiemmin asetettu edunvalvonta olisi ollut hyväksi. Tuo 300000 on aika vakio. Ongelmat ratkeaa osin kuolemien jälkeen ja kokoajan tuo ratkenneen ongelman tilalle tulee uusia. 300000 ihmisen joukossa on paljon muutamien satasten velkoja, mutta myös useitten kymmenien tuhansien arvoisia ongelmia. 300000 ihmisen ongelmien säteily voi olla jopa 500000 ihmistä koskeva joista osa on myös ikänsä puolesta vajaavaltaisia.

      • Anonyymi

        Luin aloituksen uudelleen ja tajusin mistä on kyse. Jos ihminen asetetaan käräjäoikeudessa edunvalvontaan niin ei sitä päätöksen jälkeen enää edunvalvontaan asetetulta sen isomman allekirjoituksella vahvisteta.

        Omaa elämääni mietin olisiko maailma toisin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      961
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      195
      948
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      830
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe