Saksan talous

Demarit onnistuivat Saksassakin saamaan talouden alamäkeen. Ei se
pelkästään ole meidän demareiden ydinosaamista.
14116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Saman tekivät USA:ssa Bidenin ja Harrisin johdolla.

Äänestä
  • Usa.n talous on hyvässä vauhdissa . Pörssikurssit ennätyskorkealla . Sulla ei ole tietoa , vaan mutu uhoa .

    Äänestä

Korona , energiakriisi ukro pakolaiset maksoivat noin yli 20 miljardia euroa !
T ämä siis Marinin hallituksen aikana .
Nyt ainoo kriisi on äärioikeisto tuhohallitus.

Äänestä
  • Laita lähde näkyviin missä tuo 20 miljardia kerrotaan. Muuten se on vain hullujen huutelua. Eli täyttä valettä. Siis normaalia demaritoimintaa.

    Äänestä

Eikö Marin aiheuttanutkaan USA n koronaa ja inflaatiota ?

Äänestä
  • Ei. Paskoi ainoastaan Suomen valtiontalouden.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei. Paskoi ainoastaan Suomen valtiontalouden.

    Marinin hallituksen velan otto n.40 miljardia / 4 vuotta . Orpon hallituksen velan otto 26 miljardia / 2 vuotta . Mitä luulet neljän vuoden kokonais velanoton olevan ? Kuka paskoi mitä ?

    Äänestä

Saksa parka oli liikaa riippuvainen Venäjän energiasta . Suomi selvisi hieman vähemmällä kun meillä oli omasta takaa vihreää energiaa .

Äänestä

As long as it takes. Saksan talous alkaa olla suurissa vaikeuksissa. Ja muut maat, myös Suomi, tulevat perässä. Sanktiot ovat purreet omaan nilkkaan, energia on aivan liian kallista. Volkkari, Bosch ja muut ovat irtisanomisten tiellä. - Kannattaisiko, oikeasti, sittenkin rakentaa rauhaa ja yhteistyötä?

Äänestä
  • Saksassa vihreät saivat ajettua ydinvoiman alas. Nyt siitä joutuvat maksamaan. Meillä samaa vihreät myös yrittivät. Onneksi kansa oli sen verran valveutunut etteivä hörhöille enempää ääniä antaneet.

    Äänestä

  • Juu kallista on . Varsinkin polttoaineet . Tiistaina tankkasin diiseliä hintaan 1,539 € / litra .

    Äänestä

Demareiden ja vihreiden yhdistelmä on täyttä myrkkyä taloudelle.

Äänestä
  • Juu, pahin mahdollinen kombinaatio.

    Äänestä

  • Puhumattakaan Kokoomuksen ja Persujen yhdistelmästä . Se se vasta myrkkyä on . Lue talousuutisia niin tiedät .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Demarit onnistuivat Saksassakin saamaan talouden alamäkeen. Ei se
pelkästään ole meidän demareiden ydinosaamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu