mikä oli paras akkulumilapio testeissä ja tekeekö jongköpingillä mithään...
https://www.virtasenkauppa.fi/akkulumilapio-40-v-jonkoping-84269
tuon sais toimiin adapterilla myös dewaltin akuilla...ja makitan akut sopii suoraan.
hallin seinustan vierukset olis tarkoitus lapioda keskelle pihaa ja sitten traktorilingolla lopuksi putsaus.helpottas paljon kun ikää alkaa olla jo mittarissa..
tekkeekö mitään...jonköpinki
15
3640
Vastaukset 15
- Anonyymi
No ei tee
- Anonyymi
Luotettavaa jonköping laatua aina edullisesti. Alati nuukille papparaisille ostamisen iloa.
- Anonyymi
Ei täällä kannata kysellä. Joku soittaa vaan suutaan.
Itse ostaisin sillä perusteella, että tunnettu merkki eikä halvimmasta päästä. Jonköping on huonon maineessa. Halvalla ei saa hyvää ja säästäminen väärässä paikassa harmittaa myöhemmin.- Anonyymi
Jonköping 40 voltin jännitteellä? Makitallako on 40V akkuja? Taitaa olla, jotkut Makitan omat vehkeet vaan toimii kahdella 18 voltin akulla=36V.
Mutta vissiin Jonköpingissä akut mukana tulee, mikä mahtoi olla Ah-määrä?
- Anonyymi
Tuossa tulee erikseen tilaten Makitan akut mukana. 2 kpl 18 voltin (4Ah) akkuja. Se on sarjassa 36 V. Lapio on 40 V. Lieneekö merkitystä?
- Anonyymi
Ainakin uusia aloituksia tekee oikein mallikkaasti.
- Anonyymi
Kaikenlaiset uudet aloitukset aiheuttavat jännitystä ja ummetusta. Siksi ei kiitos enää uusia aloituksia eikä vanhojen viestiketjujen nostoja.
Niitä ei polla kestä ja voin joutua suljetulle.
- Anonyymi
Ryobi tai stiga...
- Anonyymi
Itsellä Brycke akkulumilapio jo useamman vuoden ja ihan hyvin on toiminut juurikin seinustojen putsauksessa. Akut meinaa vaan hyytyä nopeasti kovemmalla pakkasella. Kai se aina on vähän tuuria näiden halvempien laitteiden kanssa. Joku saa paremman ja toisella hajoaa heti.
Jönköpingin raivuusaha on pelannut ihan ok vähäisellä ajolla mutta muuten ei ole kokemusta siitä merkistä. - Anonyymi
Moottorisahojen rolls royce.
- Anonyymi00012
Ihan ok on . Minulla akkukäyttöisiä Jonköping työkaluja lumilinko - kuviosaha - moottorisaha - rälläkkä - höylä - pari hiomakonetta - puukkosaha eikä yhdenkään kanssa mitään hankaluutta ollut . Makitan akuilla käytän .
- Anonyymi00013
Minäkin käytän tesla sähköautossani makita akkuja. Ja hyvin toimii.
- Anonyymi00016
Niin, samantyyppisistä kennoista Teslankin akusto on rakennettu. Muutaman vuoden ikäisen Teslan akusto on tehty 18650 sormipatterin kokoisista akuista. Samoista, joita käytetään taskulampuissa, yms. pikku laitteissa. Ei ole vitsi.
- Anonyymi00014
ego merkkinen akkusaha, lähes 1500€ euroo akkuineen ja yli 8 kg paino.
mihin on metsurit menossa? - Anonyymi00017
Tekee niillä jotain. Tuhannella kappaleella saa metallikierrätys lavan täyteen ja jää vähän ylikin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS682073Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.14861Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52766Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43692- 43661
- 47624
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35574- 49550
Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546