Ykköskoti Onnela lakkautetaan

Ykköskoti Onnela lakkautetaan Lieksan lehden verkkosivu tähän uuteen tilaan voisi asuttaa työttömiä kuntouttavaan työtoimintaa ja te palvelut käyttöön miksi kalliissa kulttuurikeskuksen vuokratiloista maksetaan 13 0000 euroa/kuukaudessa. onko siellä soluasuntoja halpoja kun vuokrat nousee Lieksan kiinteistöllä paljon
11997
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Yksityinen omistaja saa tehdä mitä haluaa. Tuskin sinne mitään liekkihotellia ollaan perustamassa.

Äänestä
  • Joskus tuntuu, että koko Lieksa on yhtä Ykköskoti Onnelaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Joskus tuntuu, että koko Lieksa on yhtä Ykköskoti Onnelaa.

    Se kummasti säästää. Ainahan sanotaan, että hulluilla on halvat huvit.

    Äänestä

Mehiläinen lakkauttaa Onnelan ja Attendokin supistaa Lieksassa niin ne vaan rahafirmat menee sinne missä osakkeen omistajat saa maximaaliset voitot siinä ei tavallista ihmistä ja asiakasta paljon ajatella

Äänestä

Hyväntekeväisyystyö on erikseen. Ei omistaja voi kertoa vesi- ja sähköfirmalle, että nyt ei ole iljetty periä asiakkailta maksuja, kai tekin voitte odottaa. Yhteisellä hyvällähän tässä ollaan.

Äänestä

Eikös ton vois siirtää vaikka reunatielle? olis halvempaa

Äänestä
  • Yrjölään jouluruokaa kuntoutusolutta

    Äänestä

Kana artut ja muut höpelöt tullaan sijoittamaan normaalien ihmisten joukkoon !
Ne laitetaan ns avohoitoon . Saavat oman asunnon ja saavat pärjätä omillaan !
Tarkoitus on kuulema se, että yritetään sopeuttaa heidät yhteiskuntaan.
( Kenenkä sairas keksintö tuokin oli ? )

Äänestä

Tämäkin uutinen tuntuu paremmalta, kun laulaa mielessään Vesipuisto Serenan nuoteilla. Ykköskoti Onnela, lakkautetaan huomenna. Tulkaa kaikki katsomaan...

Äänestä

AC/DC verkkopaita taas Pielistielle pullikoimaan

Äänestä

Onnenpyörä onnelan eteen kuntoutuja pyörittää hullujen kanssa kilpaa 9 euroa kierros

Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ykköskoti Onnela lakkautetaan Lieksan lehden verkkosivu tähän uuteen tilaan voisi asuttaa työttömiä kuntouttavaan työtoimintaa ja te palvelut käyttöön miksi kalliissa kulttuurikeskuksen vuokratiloista maksetaan 13 0000 euroa/kuukaudessa. onko siellä soluasuntoja halpoja kun vuokrat nousee Lieksan kiinteistöllä paljon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu