Koko ajan oersut paljastavat täällä sen, että he ovat köyhiä ressukoita.
Vasemmistolaiset pärjää mukavasti - persut valittaa köyhyyttään
9
123
Vastaukset
- Anonyymi
Kun tekee töitä niin pärjää omillaan.
- Anonyymi
Ei välttämättä kun jotkut palkat on niin pieniä että niillä ei elä.
- Anonyymi
Persuja pitää ymmärtää kun 30% persuja äänestäneistä oli työttömiä. Persujen aika menee sen vahtaamiseen kuka mitäkin tukia saa. Eivät ehdi hakea töitä siinä ohessa
Demareiden äänestäjissä oli 7% työttömiä. Perussuomalaisten työllisyysaste on huonompi kuin maahanmuuttajilla joista 75% on töissä. - Anonyymi
Kun ei dokaa kaikkia rahoja niin jää jotain elämiseenkin.
Helppohan se on vasemmistolaisen elää pulleasti kun elävät kateudesta. Niin käyhää suomalaista ei olekkaan, puoluetaustasta riippumatta, etteikö vassari häntä kadehtisi ja sillä taas eläisi muutaman päivän.
- Anonyymi
Päinvastoinkääntäjäkin saapui näköjään paikalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Päinvastoinkääntäjäkin saapui näköjään paikalle.
Täytyy aina muistaa että kirkasotsainen vasemmistolaisuus ei hyväksy eriäviä mieleipiteitä?, ns. vääriä mielipiteitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täytyy aina muistaa että kirkasotsainen vasemmistolaisuus ei hyväksy eriäviä mieleipiteitä?, ns. vääriä mielipiteitä.
Lasketaan persujen valheet heidän mielipiteikseen.
"persu pettää ja valehtelee aina" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lasketaan persujen valheet heidän mielipiteikseen.
"persu pettää ja valehtelee aina"Toista se on vassareiden jutut, se soma-li.kin putsas putlerin kätyrit eu-parlamentissa samantien pois niinku lupas.
Äläö suotta käytä lainausmerkkejä kun et ymmärrä niiden tarkoitusta, niitä ei oikein voi käyttää itse keksityissä lauseissa.
Taitaa kismittää jos persut on tuon tiettelin(kin) teiltä vieneet, mitä teikäläisille enää jäi, ne samat horinet mutta yhä pienenevässä porukassa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261690
- 1051185
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381071- 49969
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51870- 128867
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240838Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178719Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55709