Ravintolat tarvitsevat mainosta

🙄🍕🪑 niinpä jossain väitettiin, että on uusi muotivillitys nimittäin single-dining. Ihmiset käyvät yksikseen syömässä iltaisin. He ovat enimmäkseen miehiä ja syövät koko repertuaarin alkupalasta jälkkäriin.

Eivätkö vaimot osaa kokata, vai mistä on kysymys?

20

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, minä olen nainen ja käynyt yksin ravintoloissa syömässä toistakymmentä vuotta... Joskus jopa viiden ruokalajin fiinin menun viinipareineen. Ei tuossa mitään ihmeellistä ole. On kiva hemmotella itseään joskus, napata kirja mukaan ja mennä valmiiseen pöytään syömään. Varsinkin se on kiva, kun menee vähän parempaan ravintolaan - ei sitä kotona tule laitettua mitään piparjuurivaahtoja esim.

      • Ei siinä olekaan mitään muuta ihmeellistä, kuin että uutisen mukaan se on lisääntynyt huomattavasti.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Ei siinä olekaan mitään muuta ihmeellistä, kuin että uutisen mukaan se on lisääntynyt huomattavasti.

        Ihan hyvä, että ihmiset itsenäistyvät ja osaavat elää itsellisestikin.


    • Anonyymi

      Luuletko tosiaan, että nykypäivän trendikkäät miehet viitsisivät katella jotain patalaiskaa ämmänketaletta nurkissaan loisimassa?

      • Anonyymi

        Tää on mun mielestä se sama joka kirjoitti sen että istuu vanhan naisen penkille tanssipaikassa.


      • Fakta on että "nykypäivän trendikkäät miehet" eivät ole palstalla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Tää on mun mielestä se sama joka kirjoitti sen että istuu vanhan naisen penkille tanssipaikassa.

        Mun kirjoituksilla ei ole mitään tekemistä sun kanssa.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Fakta on että "nykypäivän trendikkäät miehet" eivät ole palstalla.

        Onko joku niin väittänyt?


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Mun kirjoituksilla ei ole mitään tekemistä sun kanssa.

        Täällä ne kaikki luulotautiset temmeltävät yökaudet.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Täällä ne kaikki luulotautiset temmeltävät yökaudet.

        En jaksa ymmärtää miksi jotkut vielä vänkäävät kovasti vastaan kun niille yrittää selittää realiteetteja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko joku niin väittänyt?

        Miksi sä änkeät tämän gupen yksinpuheluun väliin tekemään näitä tulkintoja ym?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täällä ne kaikki luulotautiset temmeltävät yökaudet.

        Etenkin nämä hönöt jotla kuvittelee tätä äijää joksikin tietyksi henkilöksi


    • Anonyymi

      Mikäköhän sovinisti täytyy olla, että tämänkin onnistuu kääntämään naisten syyksi. Todennäköisesti joko noilla miehillä ei vaimoa/puolisoa ole, tai sitten se puoliso on jossain toisella puolella maapalloa, kun mies on työmatkalla, tms.

      Eli kysymys oikeassa muodossaan:
      Eivätkö MIEHET osaa kokata, vai mistä on kysymys?

      Sinunko poikasi ei osaa? Sinähän käyt kyllä siivoamassa hänen asuntonsakin.

      • Anonyymi

        Ihmiset on niin yksinäisiä

        Erityisesti miehet

        Eivät puhu kellekään asioistaan

        Yllättäen naisiakin löytyy samanmoisia


      • Mun poika osaa kokata. Hän oli yläasteella köksässä. Silloin leipoi kotona ihania herkkuja. Ne oli kyllä syöty kaverien kanssa kun pääsin kotiin.

        Minähän vain ehdotin syyksi sen, että vaimot ei kokkaa kotona. Voihan syynä olla sekin, että vaimoja halutaan säästää ruoanlaitolta kun mennään pitkän työpäivän jälkeen kotiin jossa muut on jo syöneet. Jotkut miehet voivat olla niin passattuja, että eron jälkeen heistä on mukava mennä ravintolan valmiiseen pöytään.

        Eikä ole mikään salaisuus, etten osaa paistaa kunnollista kokolihapihviä. Jos mulla olisi mies, joka sellaisen haluaa niin paistaa itse tai menee ravintolaan.


    • Anonyymi

      Söisin minäkin jos ois rahaa ravintolassa.Tiskiäkään ei tarvitse pessä.Ei juosta ruokakaupoissa.Roskiakaan ei näin tule.

      • Mä joskus syön lounaan tässä lähellä olevassa suositussa lounaspaikassa. Seisovassa pöydässä on monenlaista salaattia ja useampi lämminruoka sekä soppaa alkuruoaksi. Maistuu ihan erilaiselta kuin omat suolattomat ja vähärasvaiset pöperöt.


      • lounas.ajatus kirjoitti:

        Mä joskus syön lounaan tässä lähellä olevassa suositussa lounaspaikassa. Seisovassa pöydässä on monenlaista salaattia ja useampi lämminruoka sekä soppaa alkuruoaksi. Maistuu ihan erilaiselta kuin omat suolattomat ja vähärasvaiset pöperöt.

        Maksaa vajaa 13 euroa ilman alennuksia joten usein en siellä käy.


    • Anonyymi

      Sinullahan on se seksikäs kumppani kiven heiton päässä.Kutsu se kotiisi kokkaan.On iloa silmälle.
      Ei se sen mies välittäisi pätkääkään.

      • En ymmärrä mistä puhut. En tuollaisesta ole koskaan kirjoittanut. Kaikki kirjoitukseni näkyvät profiilissani.

        Olen ihan hetero nainen vieläkin joten en kenenkään vaimoja harrasta.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4987
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3097
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      252
      2947
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2882
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1737
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1709
    Aihe