Katuvalot pois päältä

Anonyymi-ap

Joo, se kaupunki sitten pisti Lippuniemi/Paloisvuori alueen pimeäksi. Ei pala katuvalot ei, mutta pururadalla näkyy lamput loistavan, eihän sitä Parempiosaisten Harrastuksia saa Häiritä, sattuu vielä kopsahtamaan ohta petäjään pimeässä. Pudottiin sitten lopullisesti "vähempiarvoiseen sakkiin" kun ei edes katuvaloja saada, Kiitos Kaupunki Tästäkin Huomiosta!

6

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yleensä on jokin vika jota korjataan. Sitten kun korjattu ja valo palaa niin muista että olit alimmassa joukossa.

      • Anonyymi

        Hiasta on korjaukset, jo toista yötä seutu pimmeenä. Nii, ja eikös yleensä ilmoitella jos on jotakin vikaa?


    • Anonyymi

      Millä tavoin pururadalla liikkuminen on parempiosaisten harrastus?

    • Anonyymi

      Eikö näe kessua vetää partsilla?

    • Anonyymi

      Siitäkin edestä eräässä kaupungin kerrostalossa on valoja kuin joulukuusessa.

      • Anonyymi

        Niin ja vielä joukossa vilkkuvia valoja 🤣


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3415
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1713
    3. 70
      1303
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      205
      1289
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      62
      1174
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1097
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      52
      1029
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      981
    9. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

      Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
      Maatila ja metsä
      16
      853
    10. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      837
    Aihe