On tullut hankittua muutamia vhs ja dvd elokuvia ja usein saa haukata niinsanotusti sitä itteensä, kun elokuva-arvostelujen mukaan ostaa tallenteen. Yli 2000 noita elokuvia jo sattuu olemaan ja lähes viidennes hankituista kuvista on täyttä p:kaa. Tarra "kuukauden videovalinta" ei ainakaan ole mikään laadun tae. Toisen iltapäivälehtemme arvostelijan kommentit elokuvista ovat hyviä opasteita hyvien elokuvien keräilijöille.
Elokuvavalintakriteeri
Paramount
2191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mikäli haluaa varmistua siitä että elokuva todella on ostamisen arvoinen eikä halua ottaa riskiä siitä että iskee kätensä paskaan, se varmaan kannattaisi vuokrata ennen ostamista.
Vuokraamisesta tosin koituu ylimääräistä vaivaa sekä kuluja ja helposti käy niin että suurin osa elokuvistä jää ostamatta :)
Minä en oikein näe pointtia ostaa elokuvia omaksi. Kerran-kaksi ne voi katsoa, sitten ne on nähty. Halvemmaksi tulee vuokraaminen.