Häkkänen ei ole tehtäviensä tasolla

Olipa taas säälittävää seurata Häkkäsen madonlukuja teeveen A-studiossa. Vainoharhaista paisuttelua ja pelottelua a:sta ööhön. Sodanlietsontaa. Putin koneistoineen toki mielellään kuuntelee moista mölinää oman propagandansa tueksi, mutta ei kai tämä ole tavoite?
10167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Josse se vetääkin svimpaa ja noijjailee jatkuvasti tai on krapulassa

Äänestä
  • O--------------------------------------------------------------------------------------O

    - Olihan siellä - LaitaVasemmiston PUNIKKI-Kommunisti - Ufo-Alien !

    - - - - - - - ja oli ihan MuissaMaailmoissa - ?

    O---------------------------------------------------------------------------------------O

    Äänestä

Häkkänen on täysin ajan tasalla tehtävissään, mutta aihe lienee aloittajalle täysin käsittämätön, ehdotan siirtymistä helpompiin aiheisiin jotka saattavat olla lukutaitoiselle tarkistettavissa vaikka aikakausi lehdistä tai venäjän uutistoimistoista.

Äänestä

Kummatkin ihan saman mielenohjaus klubin osakkaita ja orjia.

Äänestä

Kannattaisi varmaan matkustaa turismatkalle Ukrainan itäosiin ja puhua sitten vainoharhaisuudesta.

Äänestä

Aloittaja.. Ihan itekkö keksit noin hölmön jutun?

Äänestä

Vaikuttaa siltä, että Häkkänen junaillut Suomen syvälle Naton ja jenkkien sotilaallisiin konnankoukkuihin.

Äänestä

Hyvin näkee tämän demari-Putin trollin vaino harhaisuus.

Äänestä

KSH-koulutus tekisi hyvää monelle politikoinnista kiinnostuneelle, jos tekee mieli olla jotain mieltä aiheesta kuin aiheesta. Vanhuksilla on huushollin pitäminen usein vain toisen vastuulla, koska vanhuksilla on niin eri sairaudet ja toinen on usein hyväkuntoinen ja toinen pärjää kotona omaishoitajan kanssa. Ollaan sitten poliitikkoina eri mieltä vanhustenhuollon asiantuntijoiden kanssa siitä, ketkä pärjäävät kotona kahdestaan ja ketkä eivät.

Suomessa yllättävän yleinen ongelma vanhoilla avopareilla on erittäin häijy puoliso, joka ei päästä hyväkuntoista vaimoaan käymään edes ruokakaupassa. Yhdessä pitää kulkea joka paikkaan ja jos häijyllä puolisolla on astma, niin talvipakkasilla ei pysty astmaatikko käymään missään. Koska pakkasessa ei pysty hengittämään.

Hyväkuntoinen vaimo tekee ruuat ja hoitaa huushollin ja puoliso saattaa jäädä ihan tuijottamaan kaunista vaimoaan suomalaiskoteihin. Syynä voi olla ihan ikäero. Ennen talvipakkasia pitäisi käydä kaupassa enemmän ja hankkia kotiin ruokaa varastoon ja vessapaperia ym., ettei sitten pakkasilla tarvitse käydä hakemassa sinappia jääkaappiin. Jos sinapin puuttumisesta (tai muu vastaava aihe) alkaa huuto, niin saa häijyn maineen. Jos nämä talvivalmistelut epäonnistuvat, niin sellaisia pariskuntia siirretään vanhainkotiin parempikuntoisen vaimon toiveesta. Vaimo tietää sen kodin tilanteen parhaiten ja jos vaimo ei halua jäädä kahdestaan neljän seinän sisälle häijyksi todetun puolison kanssa, niin pääsee vanhainkotiin.

Tämä on näiden nuorisopoliitikkojen kestoaihe vuodesta toiseen ja joka syksy he huomaavat jonkinlaisen tilastopiikin, johon he kiinnittävät huomiota. Voisivatko ne typerykset opetella sen häijyn astmaa sairastavan puolison ja pakkasen aiheuttaman astmaoireilun pahenemisen? Juuri se kohta, kun syksyllä vielä meni ihan hyvin. Eli pakkaset pahentavat astmaa, niin ei pysty käymään ruokakaupassa, eikä vaimo halua jäädä kahdestaan sellaisen äksyilijän kanssa. Ja vaimon asema on kaleeriorjan luokkaa.

Äänestä

Taidat olla Moskovan viestimiehiä noine kirjoitteluinesi. Jos ollaan ajan tasalla niin on todella varauduttava Moskovan toimiin mitkä tuskin ovat kovinkaan ystävällisiä naapureitaan kohtaan. Sen varmuudella osoittaa Venäjän käytös Ukrainaa kohtaan!

Meille on parempi jos rajalla on rautaa sen verran, jottei Putler edes haaveile tänne tulosta muutoin kuin saunaan!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olipa taas säälittävää seurata Häkkäsen madonlukuja teeveen A-studiossa. Vainoharhaista paisuttelua ja pelottelua a:sta ööhön. Sodanlietsontaa. Putin koneistoineen toki mielellään kuuntelee moista mölinää oman propagandansa tueksi, mutta ei kai tämä ole tavoite?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu