Haaveiden valtatielle yksi haave lisää

🙄❤🌝 Olishan se ollut romanttista istua tuolla mun partsilla yhdessä tsiikaamassa täysikuuta. Toinen mökin perintönä saadussa kiikkutuolissa ja toinen rottinkituolissa.

Täysikuu, joka tunnetaan nimellä Beaver Moon, on sekä astronomisesti että kulttuurisesti merkittävä. Tämä täysikuu on perjantaina 15. marraskuuta. Tämän erityisen täydenkuun tekee vieläkin erityisemmäksi se, että kuu on lähimmillään maata kiertoradallaan.

10

635

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisihan se romanttista

      • Tässä mun asunnossa ei kuu välttämättä näy kauaa. Kaupungissa kerrostalojen keskellä näkymä taivaalle on melko rajattu.


    • Anonyymi

      Ikkunastani näin sen. Oli pyöreä ja kirkas. Jos se on lähimmillään Maata niin vuorovesi-ilmiön on oltava myös erityisen voimakas. Meitähän se ei käytännössä koske. Ihmiselimistö on pitkälti vettä joten "Kuuhulluus" voi iskeä ihmisiin. Ennenkuin gubbeksiluulija pääsee apajille niin peilaan tämän jo etukäteen häneen ja kysynkin, miten Kuuhulluus häneen mahtaa vaikuttaa 🤭? Jäitä hattuun nyt siellä 🧊🥶. - Sivusta.

      • Asioista perillä olevat lähteet kertovat että täydenkuun aikana palvelutaloissa on enemmän haahuilua.


      • Anonyymi

        Tahtoo näköjään keskittyä kulinarismiin (broilereihin), eikä tällä kertaa luulla mitä sattuu 😁


    • Anonyymi

      Keinutuoli, rottinkituoli ja täysikuu. Ihana romanttinen ajatus. Ymmärrän.

      • Romantiikkaa saisi olla enemmän nykyaikana.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Romantiikkaa saisi olla enemmän nykyaikana.

        No niin saisi olla!


      • Anonyymi kirjoitti:

        No niin saisi olla!

        🙂👍🫖


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      2994
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2579
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      108
      2323
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      87
      1436
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1266
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      98
      963
    7. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      189
      962
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      83
      903
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      826
    10. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      756
    Aihe