Vai mitä? Pelkäätkö että sinua sattuu? Miehelle.
Rakkauttako sinä pelkäät?
Anonyymi-ap
34738
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Pelkään että murhaat minut.
Kaikki rakkaudet sattuu joskus.
Jollei uskoa ole hyvään silloin tuppaa passivoitumaan? Itsestä kaikki lähtee lopulta ja jollei ole iloa elämässä, sitä on vaikea muillekaan jakaa. Monet tyytyy silloin vain jatkamaan sitä omaa arkeaan. Epäusko voi olla jo lukko mielessä, sotkemassa mm. uskoa.
Usko ja toivo kulkevat käsikädessä, mut jos jo toinen puuttuu silloin mahkut paremmasta uupuu? Mitä rakkaus voi antaa vai ottaako jotain, mikä jättää pysyvän jäljen mieleen? Ikävät kokemukset jättää aina pelkoja mieleen. Hyvät ihmiset jäävät unholaan, kun ei ole ...
Ajattelee vain tulevaa itsestä, ehkä aika joskus vielä muuttuu paremmaksi? Pelot ja epävarmuus yhdessä oloon voi tuntua silloin ylitse pääsemättömältä? Riman on silloin nostanut liian ylös itselle, eikä kyvyt riitä sitä laskemaan toivottomuuden vuoksi alemmaksi, uskon asioita, johon voi vaikuttaa monet seikat?
sotkemassa mm. uskoa. Korjaus, mm. toivoa paremmasta.
Kyllä minä pelkään. Rakastan sinua niin paljon. En tiedä miten selviäisin, jos sitten hylkäisit minut. En tiedä miten tämä suojautumis keino sitten on parempi, koska en saa sinua näinkään. Olen tosi surullinen. 😞
Aivan.
Jos rakastat mua niin auta minua ja meitä saamaan toisemme.
Sivusta, surua joo tuottaa, kun pelko ohjaa liikaa arkea ja tunteita liikaa pelissä? Mitkä voi vääristää asioita, jos mielikuva onkin toisen todellisesta luonteesta vähemmän sopiva itselle? Olen ymmärtäväinen, mut huomannut itsessä myös sen, että onko minussa liikaa sitä halua miellyttää toista?
Mikä voi olla enempi itselle silloin haitaksi kuin hyödyksi? Pelot menneisyyden kokemista asioista ohjaa tulevaa (hyväuskoisuus toisesta)? Halua olisi enemmän yhdessä oloon kuin uskoa hyvään ja johtuu enempi epäilyistä itsestä, onko minusta olemaan yhdessä edes? Olenko liian epäileväinen muutosta kohtaan?
Oletko sinä se ensitreffit Taina? 😂 puhui, että on miellyttäjä tyyppi ja todellisuudessa itki ja valitti jatkuvasti syyttä suotta kaikesta. 😅
Joo, olen. Ja usein liian kiltti onkin se kauhein tyranni. 🙁
En tiedä tästä Tainasta mitään? En seuraa ohjelmaa. Pelkoja on monenlaista, ehkä miellyttäjä tyyppi haluaa synnyttää hyvää ympärilleen? Epävarmuuden voi synnyttää monet asiat mm. ylimääräinen jännitys ei sovi julkiseen esiintymiseen. Hänelle kokemus voi olla mitä vain?
En ole Taina vaan miellyttäjä. Minäkään en katsele ko. sarjaa kuin jotain pätkiä joskus.
Oletko sä sekaisin?
On sattunut jo,mutta ei haittaa nyt ei enään vahingossakaan nähdä, aikansa kutaki.
En pelkää mutta pelkään etten kelpaa enää kellekkän koska minusta on sairauden myötä muuttumut ruma ja ihmiset naureskelee minulle.
Mikä saa aikuisen miehen kyselemään itseltään, että saa alustan missä prosessoida
Tai kirjoittelemaan itsensä kansaa näistä tönteistä
On jo sattunut vuosikymmeniä. Ei tässä maailmassa rakkautta ole tämä on suoritusmaailma. Mitä vähemmän on ihmisten seurassa sitä paremmalta tuntuu. Se ei vain ole mahdollista tässä maailmassa.
Juu pullo esiin.
Mikä pullo? En juo enkä käytä huumeita mikä on varmasti vaikea uskoa kaltaisellesi psykopaatille joka tekee mielivaltaisia päätelmiä ja testejä joiden tuloksena on aina jos ei tee näin tai tekee noin niin sitten varmasti käyttää viinaa. Tuomio on annettu jo aikoja sitten eikä sitä muuteta koska sitten tulee omille näpeille ja onkin ollut väärässä ja sehän on aivan he*vetin häpeällistä eikä niin voi käydä.
Kun omille näpeille ei haluta iskua sitten pelaillaan vain aikaa se sopii hyvin sellaisille joilla kaikki on hyvin ja elämä ihanaa.
Ihmiset joilla on työ jota haluaa tehdä ja jossa viihtyy voivat pelata ikuisesti aikaa. Lääkärit ja psykiatrit esimerkiksi. Psykiatri voi heittää jonkun diagnoosin eikä se vaikuta yhtään mihinkään potilaan kannalta.
Ei vaan pelkään kuollakseni että tunteet ovat yksipuolisia. En halua unelman särkyvän.
Pelkään tekeväni itseni naurunalaseks pienen mulkkuni ja pitkän seksittömyyden takia
En minä ainakaan naura kenellekään tuollaisten asioiden takia. Eikä minusta ole siinäkään mitään kummallista, ettei ole harrastanut seksiä pitkään aikaan.
Tippuri kammo...
Pelkään jääväni koukkuun. Vai olisiko se niin paha.
En oikein usko, että kukaan voisi kiinnostua minusta. Miksi siis lähestyä ketään, kun luvassa on vaan pettymyksiä. En kyllä enää edes osaa iskeä ketään.
Ei voi luottaa...
Kai sä otat ensin yhteyttä jos aiot saada miestä? Eikannata
A-mies ei pelkoa tunne
Miksi rakkautta pitäisi pelätä?
Sattuu varmasti enemmän jos ei ole rakkautta.
Pelkään jotain lyhyttä ja särkevää.
Minulla ei ole monia lohduttajia.
Reaali järki sanoo, ettei mitään pitkäkestoista ole tulossa.
Loppuelämän peli
Omat meijän säännöt