Parakkiasunnot menee purkuun, samoin konehalliit. Oikeaa Hölmöläisten hommaa. Kovalla tohinalla rakennetaan ja viisastellaan jätkille työmaalla,ja nyt purkuun. Oliko mitään Järkee? Häh?
Vastaukset 8
- Anonyymi
Hyvä kun koko homma meni mönkään. Itänaapureiden homma on aina tällaista. Kepuunkaan ei voi luottaa. Jos tochiba olisi ollut laitetoimittaja siellä olis pikapuoliin laitos valmis.
- Anonyymi
Muistetaan uutisista videoinsertti kuinka Puoskari mairea hymy naamalla kättelee Pyhäjoen kunnanjohtajaa, kun päätös on varmistunut että verkkojen voimala päätetään rakentaa Pyhäjoelle. Myöhemmin puuhattiin Siirilän ja Myllylän kanssa Rosatom-kesäleiriä Kalajoelle. Siellä olisi varmaan aamu aloitettu Putinin kuvaa kumartamalla. Onneksi nuo eivät toteutuneet.
- Anonyymi
Siis venakkojen voimala, ei verkkojen (automaattinen tekstinkorjaus iski).
- Anonyymi
Rosatom-kesäleiri kuulostaa kyllä karmealta, aivan kuin suoraan taistolaiselta 70-luvulta.
- Anonyymi
Kesäleirin puuhamiehet ovat venäläisten ystäviä. Homma taitaa vieläkin jatkua.
- Anonyymi
Eipä taida Venäjän vierailu kestää päivänvaloa…. Hahhaa.
Toivottavasti löytyy jotain videonauhaa pikkuhiljaa…- Anonyymi
Niitä videoita en halua nähdä… K18
- Anonyymi
Natolle olisi ollut hyvä paikka. Asunnot, hallit, satama johon pääsee isollakin laivalla ja
kaikkia muuta.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791702
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109903En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo97666Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä16522