Yhdysvallat vapautti eilen ATACMS ohjuksen käytön ja sitä päätöstä kehuttiin usealta taholta. Paitsi tietenkään vasemmiston taholta, jossa Ukrainan auttamista vastustetaan.
YLE ei tätä jostakin syystä ole mitään uutisoinut tai kysynyt Li Andersonilta mikä hän tekee yhteistyötä putinistien kanssa Europarlamentissa, mutta onneksi Iltalehti tuo nämä seikat kansan tietoon.
Iltalehti: Li Anderssonin EU-ryhmän jäsenet eivät asettuneet Ukrainan aseavun taakse parlamentin äänestyksessä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e96beb65-f254-4e21-9ca0-7574de1f2f87
Vasemmistoryhmän mepit äänestivät: Ei aseapua Ukrainalle.
6
182
Vastaukset
- Anonyymi
Oikea päätös
- Anonyymi
Niin että sinun mielestäsi venäläisillä natseilla pitäisi olla täysi oikeus valloittaa Ukraina ja järjestää siellä kansanmurha ilman että ukrainalaiset saisivat puolustaa itseään ja omaa maataan?
Vaikka juuri noinhan monet venäjämieliset äärivasemmistolaiset tuntuvat ajattelevan kautta Euroopan.
- Anonyymi
Vasemmistoliitto on putlerin asialla
- Anonyymi
Vasemmistoliitto ja muu äärivasemmisto on aina kautta historian ollut venäjän asialla, täysin totta!
- Anonyymi
Tänään eduskunnan kyselytunnilla laivasemmistolla oli huolena jos Suomeen otetaan kiintiöpakolaisina kristittyjä joita vainotaan maissa joissa islam on valtauskonto.
Isisin hirmutekoja paenneita jesidejä ei tietenkään suvaita joska ovat vääräuskoisia.
Laitavasemmiston akendaan kuuluu ettei uskonnon perusteella saa valikoida, mutta pitää ottaa vain muslimeita. YK:n mukaan suurin pakolaisryhmä on lapset, mutta Eurooppaan tulevista enemmistö~ 90 prosenttia on miehiä. - Anonyymi
Miksiköhän YLE ei ole uutisoinut tästä yhtään tai kysynyt Li Anderssonilta mikä hän tekee yhteistyötä putinistien kanssa EU-parlamentissa? Mikä on YLE uutisten motiivi suojella vasemmistoliittoa ja äärivasemmistoa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 711337
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1121315Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171078- 19974
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114848Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45843- 16776
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64760- 38645
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72642