Kansanedustajat tukemassa fasismia ja kansanmurhaa

Anonyymi-ap

Suomalaiset kansanedustajat osallistuvat matkalle josta propagandaa ei puutu. Ovat kuulemma oikein suojaan joutuneet menemään kun hälytyssireenejä on heille soitettu. Kukaan ei ole kuitenkaan tutustumassa esim. Gazan tuhoamisleiriin jossa n. kaksi miljoonaa palestiinalaista on joutunut ennennäkemättömän terrorin alle kuolemaan pommituksiin ja nälkään. Ei heitä näy Länsirannallakaan katsomassa kuinka palestiinalaisia ajetaan kodeistaan samalla tavalla kuin juutalaisia natsi-Saksassa. Israelin harjoittama fasismi ei poikkea natsi-Saksan fasismista.

Suomessa hallituksen fasistisiipi eli KD ja persut ovat matkaan osallistumalla hyväksymässä Israelin fasismia ja valtioterroria paitsi palestiinalaisia vastaan niin myös Libanonia, Irakia, Irania, Syyriaa, Jemeniä, YK:ta, punaista ristiä, kansainvälistä mediaa, avustusjärjestöjä, Unifilia yms. vastaan

https://www.is.fi/politiikka/art-2000010842762.html

5

196

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tänään kyselytunnilla ääneen pääsivät enenevässä määrin hallituksen edustajat.

      Meinaako nykyjohto sulkea oppositiopuolueilta suun kokonaan?
      Ovatko oppositiopuolueet jo jo voimattomia vaatimaan itselleen enemmän ääntä?

      Jos halutaan että kyselytuntia haluaa joku katsoa , on parasta, että hallituspuolueiden kansanedustajat kuuntelevat vain kiltisti, mitä oppositiolla on sanottavaa ja myös oikomaan Hallituksen ministerien valheita ja selittelyjä kansalaisien elämän kurjistamisen tarpeellisuudesta ja valtion rahojen vääränlaisesta kohdistamisesta vain rikkaille kansalaisille ja yksityisille terveysjäteille .

      Hallituspuolueiden mielipiteet ja valheiden suoltaminen kyllä tiedetään.
      Kuka niitä hallituksen hyeenalauman leikkauskohteista ja valheita ja epärehellisiä selittelyjä kaikista asioista enää jaksaa kuunnella?
      Kokoomus persu ja rkp kristillisten porvaripuolueiden edustajat eivät ole saaneet aikaan kuin vaikeuksia ja nälännäön, jotka kohdistuvat eniten heikoimmilla tuloilla elävään kansanosaan.

      Myös sodan uhka on olemassa Yhdysvaltain taholta johdettuna Eurooppaan, Bidenin lisätessä Ukrainan aseenkäyttömahdollisuuksia Ukrainalle sodassa Venäjää Vastaan.
      Sekaantuminen muiden sotaan niin suuresti, ei tiedä länsimaille hyvää.

      Lännen toimet ovat nyt nähtävissä.
      Nato ei tuonut turvaa suomeen, ainoastaan kansan köyhtymisen, Ukrainan sotaan rahojen syytämisen vuoksi ja Nato-joukot elätettäviksi ja saastuttamaan suomen maaperää .

      Biden tapattaa jo Lähi-Idässä niin paljon ihmisiä monessa maassa , Gazassa eniten, joten se ei häntä, fasistia, niin kuin ei muitakaan Yhdysvaltain fasisteja, hetkauta lainkaan.
      Niinpä ei myöskään mahdollinen hänen aikaansaama sota Euroopassa.
      Tärkeintä hänelle, Bidenille, on jäädä historiankirjoihin fasistina .

    • Anonyymi

      Israelin johtava sotarikollinen on määrätty kansainvälisen oikeuden ICC päätöksellä pidätettäväksi. Israelin Netanjahu on siis alustavasti osoitettu sotarikolliseksi siinä kuin Venäjän Putinkin. Siitä huolimatta Suomi jatkaa kaksoisstandartien käyttöä jossa miljoonien palestiinalaisten kärsimykset ohitetaan. Suomen on turha puhua mistään oikeudenmukaisuudesta, laillisuudesta, tasa-arvosta tai mistään hyveestä samaan aikaan kun se tukee Israelin sota- ja muita rikoksia.

      • Anonyymi

        Käsittämätöntä, että suomalaiset kansanedustajat matkustavat sotarikoksia tehtailevaan Israeliin. Sama kuin menisivät Moskovaan sitä ihannoimaan. Miksi jopa kansanedustajat sortuvat kannattamaan natsien ajatuksia kansanmurhasta, etnisestä puhdistuksesta, elintilan haalimesta, kollektiivisista rangaistuksista yms:sta lähtien? Asioita ei muuta miksikään se, että uhreiksi ovat juutalaisten sijasta joutuneet palestiinalaiset, teothan ovat kuitenkin täysin samanlaisia sotarikoksia.


    • Anonyymi

      No vatnikit Pietarista vauhdissa. Meidän maa ja teidän lätti näin se vaan menee venäläinen vatnikki Pietarista

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe