Kansanedustajat tukemassa fasismia ja kansanmurhaa

Anonyymi-ap

Suomalaiset kansanedustajat osallistuvat matkalle josta propagandaa ei puutu. Ovat kuulemma oikein suojaan joutuneet menemään kun hälytyssireenejä on heille soitettu. Kukaan ei ole kuitenkaan tutustumassa esim. Gazan tuhoamisleiriin jossa n. kaksi miljoonaa palestiinalaista on joutunut ennennäkemättömän terrorin alle kuolemaan pommituksiin ja nälkään. Ei heitä näy Länsirannallakaan katsomassa kuinka palestiinalaisia ajetaan kodeistaan samalla tavalla kuin juutalaisia natsi-Saksassa. Israelin harjoittama fasismi ei poikkea natsi-Saksan fasismista.

Suomessa hallituksen fasistisiipi eli KD ja persut ovat matkaan osallistumalla hyväksymässä Israelin fasismia ja valtioterroria paitsi palestiinalaisia vastaan niin myös Libanonia, Irakia, Irania, Syyriaa, Jemeniä, YK:ta, punaista ristiä, kansainvälistä mediaa, avustusjärjestöjä, Unifilia yms. vastaan

https://www.is.fi/politiikka/art-2000010842762.html

5

196

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tänään kyselytunnilla ääneen pääsivät enenevässä määrin hallituksen edustajat.

      Meinaako nykyjohto sulkea oppositiopuolueilta suun kokonaan?
      Ovatko oppositiopuolueet jo jo voimattomia vaatimaan itselleen enemmän ääntä?

      Jos halutaan että kyselytuntia haluaa joku katsoa , on parasta, että hallituspuolueiden kansanedustajat kuuntelevat vain kiltisti, mitä oppositiolla on sanottavaa ja myös oikomaan Hallituksen ministerien valheita ja selittelyjä kansalaisien elämän kurjistamisen tarpeellisuudesta ja valtion rahojen vääränlaisesta kohdistamisesta vain rikkaille kansalaisille ja yksityisille terveysjäteille .

      Hallituspuolueiden mielipiteet ja valheiden suoltaminen kyllä tiedetään.
      Kuka niitä hallituksen hyeenalauman leikkauskohteista ja valheita ja epärehellisiä selittelyjä kaikista asioista enää jaksaa kuunnella?
      Kokoomus persu ja rkp kristillisten porvaripuolueiden edustajat eivät ole saaneet aikaan kuin vaikeuksia ja nälännäön, jotka kohdistuvat eniten heikoimmilla tuloilla elävään kansanosaan.

      Myös sodan uhka on olemassa Yhdysvaltain taholta johdettuna Eurooppaan, Bidenin lisätessä Ukrainan aseenkäyttömahdollisuuksia Ukrainalle sodassa Venäjää Vastaan.
      Sekaantuminen muiden sotaan niin suuresti, ei tiedä länsimaille hyvää.

      Lännen toimet ovat nyt nähtävissä.
      Nato ei tuonut turvaa suomeen, ainoastaan kansan köyhtymisen, Ukrainan sotaan rahojen syytämisen vuoksi ja Nato-joukot elätettäviksi ja saastuttamaan suomen maaperää .

      Biden tapattaa jo Lähi-Idässä niin paljon ihmisiä monessa maassa , Gazassa eniten, joten se ei häntä, fasistia, niin kuin ei muitakaan Yhdysvaltain fasisteja, hetkauta lainkaan.
      Niinpä ei myöskään mahdollinen hänen aikaansaama sota Euroopassa.
      Tärkeintä hänelle, Bidenille, on jäädä historiankirjoihin fasistina .

    • Anonyymi

      Israelin johtava sotarikollinen on määrätty kansainvälisen oikeuden ICC päätöksellä pidätettäväksi. Israelin Netanjahu on siis alustavasti osoitettu sotarikolliseksi siinä kuin Venäjän Putinkin. Siitä huolimatta Suomi jatkaa kaksoisstandartien käyttöä jossa miljoonien palestiinalaisten kärsimykset ohitetaan. Suomen on turha puhua mistään oikeudenmukaisuudesta, laillisuudesta, tasa-arvosta tai mistään hyveestä samaan aikaan kun se tukee Israelin sota- ja muita rikoksia.

      • Anonyymi

        Käsittämätöntä, että suomalaiset kansanedustajat matkustavat sotarikoksia tehtailevaan Israeliin. Sama kuin menisivät Moskovaan sitä ihannoimaan. Miksi jopa kansanedustajat sortuvat kannattamaan natsien ajatuksia kansanmurhasta, etnisestä puhdistuksesta, elintilan haalimesta, kollektiivisista rangaistuksista yms:sta lähtien? Asioita ei muuta miksikään se, että uhreiksi ovat juutalaisten sijasta joutuneet palestiinalaiset, teothan ovat kuitenkin täysin samanlaisia sotarikoksia.


    • Anonyymi

      No vatnikit Pietarista vauhdissa. Meidän maa ja teidän lätti näin se vaan menee venäläinen vatnikki Pietarista

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      162
      1073
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      737
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      129
      684
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      26
      678
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      659
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      625
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      582
    8. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      570
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      570
    10. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      182
      546
    Aihe