NOR-FIN U21 EM-karsinta 19.11.

Anonyymi-ap

Suomelta onnistui melkein kaikki 1. osassa: tuli 5-1 voitto, joten Norjan pitäisi tehdä vähintään 4 maalia tänään. Suomi sai 1. matsiin todellisen salama-alun rankaisten Norjaa kahdesti muutamassa minuutissa. Sen jälkeen ei ollut suurta hätää kuin vasta 2. puoliajalla, kun Norja painoi apinan raivolla päälle. Odotimme tasoitusta 2-2:een, mutta Norjan lapikas alkoi painaa, ja Suomi pisti verkot tötterölle. Meidän visiomme on, että tänään 1. puoliaika pelataan aika puolustusvoittoisesti. Norja johtaa puoliajalla ehkä 1-0 tai 2-0. 2. puoliaika mennäänkin sitten nasta laudassa päädystä päätyyn. Väsymys iskee, mutta toivottavasti penkiltä löytyy tuoretta jalkaa, jotta Suomikin pääsisi heiluttelemaan maaliverkkoja. Toivomme penkkiurheilijoina Suomen menevän jatkoon, mutta uskomme Norjan ottavan selvän voiton. Pelaamme matsiin >4.5 maalia kertoimella 3.55.

täitäit

1

171

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onneksi kukaan ei muista enää Ruotsin ja Suomen puolivälierää lätkän MM-kisoissa 2003, kun Suomen 5-1 johto suli pala palalta ja en edes kehtaa sanoa kumpi lopulta voitti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1480
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      791
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      675
    7. 52
      670
    8. 76
      576
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe