En voi lopettaa

Anonyymi-ap

ihmettelemästä sitä miten on mahdollista, että joku ns. roikkuu toisen ihmisen perässä vuositolkulla! Ei sellainen ole tervettä!

8

294

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka roikkuu kenen perässä?!

      • Anonyymi

        Ne tunteet ja ristiriitaisuudet toisessa voivat tehdä uteliaaksi, varsinkin jos toisessa on niitä piirteitä olemuksessa joista pitää niin silloin antaa toiselle enemmän mahdollisuuksia, eikä luovuta ensimmäiseen vastoinkäymiseen. Puhuminen voisi roikkumistakin hälventää, kun asioihin saa selkeyttä. Kuka uskaltaa ottaa sen ensimmäisen askeleen epävarmoissa tilanteissa?


    • Anonyymi

      Ehkä se loppuu kun palstoilla ja muualla naisia ja lapsia esittävä quasimodo saa kuvanda valtakunnalliselle kanavalle.



      Pedofiliasta ei tykätä näääs

    • Anonyymi

      Opettele käyttäytymään. Kaikilla ihmisillä on oikeus kirjoittaa someen. Kuka luulet olevasi?

    • Minä en roiku kessään.

    • Anonyymi

      Sitä minäkin ihmettelen. Sitte kun olis mahdollisuus ja toinen tietonen niin mitään ei tapahdu. Siis mitä kymmenen vuotta yks kaivannut...luoja sentään.

    • Anonyymi

      Mikä sinä olet määräämään, kuka saa ikävöidä ja ketä ja kuinka pitkään?! Sehän on jokainen oma henkilökohtainen tunne ja kokemus eikä siihen ole kellään nokan koputtamista.

    • Anonyymi

      Joku ei voi lopettaa roikkumista jossain ja sinä et pysty lopettamaan asian ihmettelyä. Jos et itse ole roikkumisen kohde niin jospa vaan et tiedä kaikkea. Jos vaikka saat tietoa vain toiselta osapuolelta, niin oletko varma ettei ole hattaroiden maalari?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4722
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      204
      3768
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1214
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1183
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1085
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      934
    Aihe