Kirkoissa kajahtaa Hoosianna, niin Lempäälässä kuin muuallakin. Mukava asia.
Adventin aika ja Hoosianna kajahtaa
16
389
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä, kuuluu suomalaisuuteen.
- Anonyymi
Adventin aikana lähetetään kristillisiä joulukortteja ystäville ja sukulaisille.
- Anonyymi
Ensimmäinen adventti on viikon päästä. Silloin laulamme Hoosianna-hymnin.
- Anonyymi
Malta vielä viikko!
- Anonyymi
Hoosianna hieno Voglerin urkusävellys. Koko viikko odotetaan kun päästään Hoosiannaa laulamaan kirkkoon.
- Anonyymi
Jos käyttäjä on rikkonut keskustelujen sääntöjä toistuvasti, voidaan hänet bannata eli hänelle asetetaan kirjoitusesto. Tällöin käyttäjältä suljetaan mahdollisuus julkaista sisältöä palvelussa.
Bannaukset ovat aina määräaikaisia ja niiden pituus on tapauskohtainen. Bannauksella pyritään suojelemaan muita käyttäjiä häiriökäyttäytymiseltä sekä takaamaan rauha Suomi24-palveluissa.
- Anonyymi
uruilla säestettynä tietenkin
- Anonyymi
Tässä hyräilin Hoosiannaa. Mukavaa aikaa tämä adventti.
- Anonyymi
Ei vielä huomenna eikä ylihuomennakaan.
- Anonyymi
Tänään kirkoissa laulamme Hoosiannan alkavan adventin kunniaksi. Niin Lempäälässä kuin muuallakin.
- Anonyymi
Jos käyttäjä on rikkonut keskustelujen sääntöjä toistuvasti, voidaan hänet bannata eli hänelle asetetaan kirjoitusesto. Tällöin käyttäjältä suljetaan mahdollisuus julkaista sisältöä palvelussa.
Bannaukset ovat aina määräaikaisia ja niiden pituus on tapauskohtainen. Bannauksella pyritään suojelemaan muita käyttäjiä häiriökäyttäytymiseltä sekä takaamaan rauha Suomi24-palveluissa.
- Anonyymi
Lempäälän kirkossa kuulimme tänään kauniin Hoosianna-hymnin.
- Anonyymi
Hoosiannaa laulettiin eilen.
- Anonyymi
Oliko paljon laulamassa? Yleensä on ollut aika paljon. Tää ensimmäinen adventti on ollut suosittu kirkkopyhä.
- Anonyymi00022
Vanha viestiketju pyörii täällä yhä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956654Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096390SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614701Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913614Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963561Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663422Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103272Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02990Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31805Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema151394