Kaikkonen jätti välikysymyksen omasta luomuksestaan eduskunnassa, joka ylittää kyllä kaiken entisen tähän mennessä. Soten ensisijainen tarkoitus oli hillitä menoja ja kohdistaa eurot lähipalveluihin, eikä hallinto himmeliin, joka tuntuu olevan keskustalaisille pyhälehmä.
Keskustan synnyttämä hallinto sote
Anonyymi-ap
8160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Keskusta on auringonlaskun puolue, pienillä paikkakunnilla ollaan tyrmistyneitä , koska lähipalvelut uhkaavat loppua, samoin vanhuksien hoitolaitoksia uhkaa lakkauttaminen ja edessä on siirto kauemmaksi kotikulmilta viimeisille elonpäiville.
,
VasemmistoKEPU ajoi SOTE-lakia - Omilla SONTA-Kärryillä Voimaan !
Nyt VasemmistoKEPU Syytää Sote-Sontaansa - Kansan Silmille ja VALEHTELEE !
VasemmistoKEPUN Kannatus Laskee - Kuin LehmänHäntä - AlasPäin !
, ---- Kaikista NAURETTAVINTA oli Kepulta - kunTekivät VäliKysymyksen "itselle"
,
Jokainen puolue hakee itselle työpaikkoja jäsenilleen. Kansa maksaa.
KESKUSTAN SYNNYTTÄMÄ SOTE
-
JA NYT MOITTII OMAA LUOMUSTAAN, SYYTTÄÄ TOISIA SIITÄ. ONKO MITÄÄN JÄRKEÄ.
"JOS EMME SAA ULKOMAALAISIA TÖIHIN, EI MEILLÄ ITSELLÄ ITSELLÄMMEKÄÄN OLE TÖITÄ."
Täällä taas valehtelijat vauhdissa. Pääministeri oli Marin (SDP) ja vastuuministeri oli Krista Kiuru (SDP) kun sote tehtiin. Sossut kehui kuinka Marin tekaisi soten vaikka muut hallitukset ei olleet saaneet sitä aikaan.
MOT
Politiikassa ei koskaan tunnusteta sitä, että mettään meni ja pitkälle, tyhjien lupauksien tynnyri ei täyty koskaan, sillä pääasia tuntuu olevan hallintovirkojen säilyttäminen, vaikka velkarahalla, koskaan ei haluta kertoa millä tämä kaikki maksetaan.
Tuo Harkimon ulostulo kepulien rinnalla on jotain käsittämätöntä, sote pitää rakentaa uudelleen ! Voi mikä älynväläys taas putkahti aivopieruna, taloakaan ei rakenneta ilman piirustuksia, niinkuin tehtiin tämän himmelin osalta ja nyt jo uutta ollaan rakentamassa, jäitä hattuun sanon minä.
Tämä rikoksesta tuomittu puheenjohtaja voisi jättää välikysymykset vähemmälle, kun ei asioista mitään ymmärrä.